Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Możliwy paraliż w Niemczech. W poniedziałek mega-strajk transportowy
Utworzona: 2023-03-26

Związek usługowy Verdi oraz związek kolejowy i transportowy (EVG) zapowiedziały całodniowy strajk, w poniedziałek 27 marca 2023 r., który może wypłynąć także na transport drogowy.

Strajki dotkną m.in.
🚩Transport dalekobieżny, regionalny i lokalny Deutsche Bahn i innych firm kolejowych (Transdev, AKN, Osthannoversche Eisenbahnen, erixx, vlexx, eurobahn, Die Länderbahn itp.)
🚩Wszystkie niemieckie lotniska – z wyjątkiem Berlina
🚩Lokalny transport publiczny (autobusy, pociągi metra...) w Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii, Badenii-Wirtembergii, Saksonii, Dolnej Saksonii, Nadrenii-Palatynacie i Bawarii
🚩Śródlądowe drogi wodne i port w Hamburgu. Duże statki mogą nie być w stanie zawijać do portu w Hamburgu, dlatego należy spodziewać się znacznych opóźnień w załadunku i rozładunku statków.

Powyższe działania dotyczą głównie transportu pasażerskiego. Ponieważ jednak oczekuje się, że strajk transportu publicznego doprowadzi do gwałtownego wzrostu ruchu na drogach, istnieje ryzyko znacznego zatoru i zakłóceń, które dotkną również drogowy transport towarowy. W strajku udział wziąć może także Autobahn GmbH (bo pracownicy Autobahn GmbH też są zorganizowani w związku), która odpowiada za administrowanie drogami federalnymi w Niemczech. Może to wpłynąć na działanie systemów monitorowania ruchu i naprowadzania. W tunelach mogą wystąpić zatory drogowe a nawet możliwe jest ich zamknięcie dla ruchu.

Przypominamy także o trwającym 57-godzinnym zamknięciu autostrady A7 od piątku 24 marca od godziny 19:00 do poniedziałku 27 marca do godziny 5:00 ➡szczegółowe informacje.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels