Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Reakcja świadków i policjantów uratowała życie chorego kierowcy dostawczaka
Utworzona: 2023-03-26

Dyżurny złotowskiej jednostki odebrał dwa zgłoszenia dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Mundurowi zastali wskazany pojazd zaparkowany w zatoczce autobusowej. Jak się okazało, mężczyzna wcale nie był pijany.

Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która przekazała informację, że mężczyzna jadący samochodem dostawczym na drodze W188 ze Złotowa do Zakrzewa, prawdopodobnie jest pijany. Miał on przekraczać oś jezdni, zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Ze wstępnych informacji wynikało, że pojazd zjechał z drogi i zatrzymał się w zatoczce autobusowej. Zgłaszająca zatrzymała się przy pojeździe i czekała na przyjazd patrolu, informując jednocześnie, że wg jej obserwacji kierowca wymaga pomocy medycznej.

Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego, zauważyli, że mężczyzna siedzący w pojeździe zachowuje się nienaturalnie i na pewno nie jest to spowodowane działaniem alkoholu. Kierowca, który chwilę wcześniej miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy dostał drgawek i miał problemy ze złapaniem oddechu. Funkcjonariusze zorientowali się że mężczyzna może mieć atak cukrzycowy, o czym świadczyły porozrzucane w pojeździe paski do glukometru.

Udzielenie pierwszej pomocy, było utrudnione ze względu na to, że kabina pojazdu była zamknięta, a mężczyzna tracił świadomość i nie reagował na wezwania. Funkcjonariusze, sposobem dostali się do wnętrza kabiny i udzielili 62-latkowi pomocy. Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego monitorowali jego stan, starając się nie dopuścić do utraty przytomności. Po przyjeździe pogotowia okazało się, że mężczyzna miał atak cukrzycowy, a badanie poziomu cukru we krwi wykazało, że jest to stan zagrażający życiu. Ratownicy udzielili niezbędnej pomocy, zakazali dalszej jazdy i nakazali wypocząć.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd, skontaktowali się z pracodawcą mężczyzny i udali się z nim do Komendy Powiatowej w Złotowie , gdzie umożliwili kierowcy odświeżenie się i regenerację sił. Dzięki właściwej reakcji zgłaszającej oraz złotowskich policjantów, mężczyźnie nic się nie stało. 62 letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego dziękował za postawę, ponieważ ta podróż dla niego i innych uczestników ruchu drogowego mogła skończyć się tragicznie.

Cukrzyca i towarzysząca jej często nadwaga mogą być dla zawodowych kierowców bardzo uciążliwe. Natomiast powikłania, takie jak tzw. stopa cukrzycowa i uszkodzenie nerwu wzrokowego mogą oznaczać wyeliminowanie z zawodu. W tym momencie warto przypomnieć materiały dotyczące cukrzycy:
🚩Życie bez cukru możliwe, a przede wszystkim zdrowe
🚩Nowe możliwości, czyli prawo jazdy przy cukrzycy
🚩Kod 5U, czyli recepta na zdrowie (bez cukrzycy)

Źródło: policja.pl
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels