Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Brak konieczności wypisywania raportów przez kierowców
Utworzona: 2023-03-22

Do optymalizacji zarządzania pojazdami elektrycznymi firma Mihiderka wybrała rozwiązanie telematyczne Webfleet.

REKLAMA
Telematyka doskonale służy flotom każdej wielkości i rodzaju, także tym w firmach rodzinnych, gdzie szczególną wagę przywiązuje się do jakości, dbałości o szczegóły i do oszczędności, a także do zapewnienia sobie rozwoju i przewagi konkurencyjnej na rynku. Przykładem takiej firmy jest rodzinna Mihiderka – sieć restauracji na południu Polski, sklep internetowy z produktami roślinnymi oraz catering pudełkowy, a w ostatnim czasie także wypożyczalnia pojazdów elektrycznych NoSmog.Rent.

W tym momencie dysponujemy już 24 „elektrykami”, właśnie złożyliśmy zamówienia na kolejne kilka, a jeśli nasza oferta przyjmie się na rynku, to sądzę, iż w perspektywie najbliższych trzech lat możemy mieć w naszej dyspozycji nawet 50-100 takich pojazdów. Prowadzenie działań neutralnych dla klimatu, które będą zgodne z filozofią firmy – neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, zużywające jak najmniej zasobów naturalnych, a przy tym ekonomiczne – było dla Mihiderki priorytetem podkreśla Marcin Krysiński, Współwłaściciel marki Mihiderka.
Produkty oferowane przez Mihiderkę są w 100% roślinne, a pojazdy, którymi dowożony jest catering na Śląsku są zeroemisyjne. Misją firmy jest ograniczenie śladu węglowego i zużycia zasobów oraz promocja zdrowego, niskoprzetworzonego jedzenia roślinnego.

Do optymalizacji zarządzania pojazdami elektrycznymi Mihiderka wybrała rozwiązanie Webfleet. Firmie przede wszystkim zależało na zbieraniu informacji o lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym, poziomie naładowania baterii oraz pozostałym zasięgu. Ważne również było, aby pojazd był nadzorowany pod kątem ewentualnych przekroczeń dozwolonych stref eksploatacji, awarii, ogólnej sprawności samego samochodu i prędkości jego przemieszczania się. Istotna jest też możliwość zdalnego odcięcia zapłonu w danym samochodzie. Rozwiązanie Webfleet EV, pozwalające lepiej kontrolować stan naładowania akumulatorów, pozostały zasięg jazdy i proces ładowania oraz zapewniające dostęp do wielu przydatnych informacji w czasie rzeczywistym, spełnia wszystkie wymagania Mihiderki. Dzięki systemowi Webfleet EV zarządzający mogą szybko dostosować działania do dynamicznej sytuacji oraz podejmować przemyślanych decyzji. Zapewnia także natychmiastowy dostęp do istotnych informacji, dzięki czemu pozwala analizować trendy na przestrzeni czasu oraz podejmować lepsze, bardziej świadome decyzje biznesowe.

Bardzo istotną rzeczą jest sprawne i elastyczne konstruowanie raportów dotyczących zarówno pojedynczych pojazdów, jak również ich grup. Łatwość dokonywania analiz to także korzyść z wykorzystania możliwości systemu Webfleet. W dalszej perspektywie zebrane dane można będzie wykorzystać do planowania. Zaskakującą korzyścią jest – także w przypadku aut nieposiadających na wyposażeniu karty SIM, a tym samym dostępu do auta przez aplikację – możliwość zdalnego monitorowania postępu procesu ładowania baterii samochodu. Dane te są wyświetlane w trybie live w systemie Webfleet mówi Marcin Krysiński.
Webfleet zapewnia dokładne informacje o ładowaniu pojazdu elektrycznego. Pozwala być na bieżąco z sytuacją na drodze dzięki kompleksowemu wglądowi w stan naładowania pojazdów elektrycznych oraz pozostały czas ich ładowania. Rozwiązanie firmy do zarządzania flotą EV zapewnia stałą kontrolę nad pojazdami, co przekłada się na większą ilość zrealizowanych zleceń, uproszczenie procesów przepływu pracy, obniżenie kosztów oraz zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa na drogach.

To co jeszcze zyskujemy dzięki rozwiązaniu do zarządzania flotą Webfleet to z pewnością oszczędność czasu. Brak konieczności wypisywania ręcznych raportów przez kierowców to ogromne ułatwienie. Dodatkowo, osoba zarządzająca flotą, czy to na poziomie wypożyczalni, czy też planowania tras dla Mihiderki w Drodze (catering pudełkowy), nie musi tracić czasu na późniejsze przepisywanie danych z tych formularzy mówi Marcin Krysiński, współwłaściciel marki Mihiderka.
Źródło: Webfleet
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels