Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Najlepsze wyniki w historii
Utworzona: 2023-02-07

W 2022 roku firma Volvo Trucks osiągnęła najlepsze wyniki w całej swej historii: dostarczyła łącznie 145 195 ciężarówek, czyli o 19% więcej niż w roku 2021, gdy sprzedano 122 525 pojazdów.

Volvo Trucks zwiększyło także udział w segmencie samochodów ciężarowych dużej ładowności (≥ 16 ton) na 41 rynkach na całym świecie. Wyniki wypracowane przez koncern zasługują na szczególnie uznanie w czasie, gdy łańcuchy dostaw nie działały prawidłowo i występowały niedobory komponentów.

Udział Volvo Trucks w rynku europejskim wyniósł 18,2%, co jest najwyższym wynikiem w historii. Firma jest liderem rynku w kilku krajach europejskich, a także zwiększyła swoje udziały w rynku w Ameryce Północnej i Australii, odpowiednio do 10,8% i 17%. W Brazylii marka zwiększyła swój kawałek rynkowego tortu do 24,6% i tym samym po raz pierwszy w historii została liderem rynku.

Mieliśmy fantastyczny rok, biorąc pod uwagę niepewne i trudne czasy, w których żyjemy. Pomimo zakłóceń w łańcuchach dostaw i w produkcji, udało nam się znacznie zwiększyć nasze wolumeny. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy z dostawcami oraz ciężkiej pracy całej organizacji i naszych dealerów. W ciągu roku z sukcesem wprowadziliśmy nowe produkty i usługi, a także sprzedaliśmy pojazdy wielu nowym klientom
stwierdził Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

W ubiegłym roku, jako pierwszy światowy producent, Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym. Stany Zjednoczone, Niemcy, Holandia, Norwegia i Szwecja to obecnie największe rynki, gdzie dostarczono elektryczne samochody ciężarowe.

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels