Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Multimodalne rozwiązanie transportowe między Francją a Wielką Brytanią
Utworzona: 2023-02-06

XPO, dostawca usług transportu towarowego, oraz Schneider Electric, światowy lider w cyfrowym zarządzaniu energią i automatyzacji, stawiają na nowości. Zrównoważone połączenie drogowo-kolejowe to najnowsza innowacja wieloletniego europejskiego partnerstwa tych firm.

REKLAMA
Schneider Electric, jako firma wywierająca wpływ, jest zaangażowana w łączenie postępu i zrównoważonego rozwoju. Jej celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w swoich operacjach do 2025 r. XPO jest strategicznym partnerem firmy Schneider od 10 lat, zapewniając firmie Schneider usługi całopojazdowe, drobnicowe i multimodalne we Francji i Hiszpanii.

Jako lider rynku w Europie, w naszej strategii rozwoju priorytetem są innowacje i ciągłe doskonalenie. XPO przoduje w opracowywaniu alternatywnych rozwiązań transportowych, które są zgodne z naszymi celami. Ich nowe rozwiązanie z Francji do Wielkiej Brytanii zapewnia większą wydajność przy mniejszym wpływie na środowisko od pierwszego dnia wdrożeniaKlaids Lafon de Ribeyrolles, wiceprezes ds. zamówień pośrednich w firmie Schneider Electric.
Indywidualne rozwiązanie XPO dla firmy Schneider jest zarządzane przez zastrzeżoną technologię oraz przemieszcza części i komponenty w obie strony między magazynem firmy Schneider w Mions we Francji a jej zakładem produkcyjnym w Telford w Wielkiej Brytanii. Flota drogowa XPO przewozi kontenery z ładunkiem z Mions do terminalu kolejowego w Vénissieux; stamtąd kontenery podróżują pociągiem przez Eurotunnel lub kończą w Dourges, gdzie promem przekraczają kanał La Manche. Po dotarciu do Wielkiej Brytanii flota drogowa realizuje dostawy do Telford.

Wykorzystując kolej i prom do pokonania ponad 650 km podróży, XPO stworzyło dodatkowe możliwości dla Schneider i zmniejszy emisję dwutlenku węgla o około 46% rocznie (172 tony CO2), w porównaniu z transportem drogowym o 200 pełnych ciężarówki.

Nasze multimodalne korytarze łączą kluczowe obszary handlowe w Europie drogą lądową, kolejową i morską w odpowiedzi na prośby klientów. Rozwiązania te zapewniają efektywność kosztową i przyczyniają się do dekarbonizacji łańcuchów dostaw. Jesteśmy mocno zaangażowani w alternatywne rozwiązania transportowe i zapewnimy, że nasze cenione partnerstwo ze Schneider Electric otrzyma pełne korzyści z naszej innowacjiLuis Gomez, prezes – Europe for XPO.
Międzynarodowy zasięg XPO, szeroki dostęp do pojemności i inwestycje w cyfrowe zarządzanie transportem sprawiły, że firma stała się wiodącym innowatorem transportowym w Europie Zachodniej. Ponadto znane jest jej podejście oparte na współpracy w partnerstwach z klientami i zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Źródło: XPO
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels