Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

DB Schenker i MAN wspólnie wytyczają drogę ku przyszłości

Utworzona: 2023-01-31


Podpisano właśnie umowę na zakup pierwszych egzemplarzy MAN eTrucka. Do roku 2026 firma zakupić 100 nowych pojazdów elektrycznych.

Nowy elektryczny samochód ciężarowy już na rok przed rozpoczęciem produkcji cieszy się dużym zainteresowaniem. Pierwsze egzemplarze mają zostać przekazane w pierwszej połowie 2024 roku, po uruchomieniu produkcji niskoseryjnej w zakładzie MAN w Monachium. DB Schenker jest pierwszym klientem pilotażowym nowej ciężarówki elektrycznej. Firma chce jak najszybciej zdobyć praktyczne doświadczenia dotyczące eksploatacji takich pojazdów oraz stworzyć własną infrastrukturę ładowania, przetestować inteligentne systemy planowania tras i inne usługi cyfrowe oferowane w ramach MAN Digital Solutions, takie jak eManager, ServiceCare i MAN Driver App.

Pierwsze 10 egzemplarzy dla DB Schenker to ciągniki siodłowe z naczepą o zwiększonej pojemności (tzw. ultranaczepą). Niska wysokość siodła wynosząca około 950 mm umożliwia transport naczep o wysokości wewnętrznej do 3 metrów. Wśród pozostałych egzemplarzy, które mają być dostarczone w 2025 i 2026 roku, znajdą się ciągniki z ultranaczepami oraz ciężarówki z nadwoziami wymiennymi.

Produkcja przyszłych ciężarówek elektrycznych jest przygotowywana od 2021 roku w Centrum Elektromobilności MAN w Monachium, gdzie konwencjonalne ciężarówki z silnikiem Diesla i ciężarówki elektryczne będą zjeżdżać z jednej linii montażowej.

Źródło: MAN Truck & Bus
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LINK Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels