Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Barcelona nie miała wątpliwości...
Utworzona: 2023-01-05

Trzy spółki komunalne z Barcelony wzmocnią swoje floty 73 pojazdami Renault Trucks E-Tech D oraz D Wide z napędem bateryjno-elektrycznym, które będą wykonywać zadania z zakresu gospodarki odpadami i utrzymania czystości w mieście.

Barcelona dokonała ważnego wyboru na rzecz dekarbonizacji miejskiej mobilności, a co za tym idzie - poprawy jakości życia swoich mieszkańców. W ostatnim przetargu dotyczącym utrzymania infrastruktury stolica Katalonii postawiła wymóg korzystania z bezemisyjnych pojazdów. Zamówienie zostało podzielone pomiędzy kilku podwykonawców z sektora gospodarki komunalnej. Spółki CLD Sorigué, Urbaser i Valoriza (Groupe Sacyr) wybrały Renault Trucks jako dostawcę 73 elektrycznych pojazdów serii E-Tech D i D Wide.


Renault Trucks przedstawiło ofertę odpowiadającą skomplikowanym wymaganiom przetargu. Elektryczne ciężarówki mogą być wyposażone m.in. w pojemniki na śmieci ładowane od tyłu (z jedną lub dwiema komorami), z boku (z prawej lub lewej strony), zamiatarki z funkcją oprysku i zbiornikiem, wywrotki i żurawie samochodowe, hakowce czy niskowejściowe kabiny.


Zamówione pojazdy będą dostarczane partiami, by zagwarantować ich płynne wdrożenie do pracy, związane m.in. ze szkoleniami z zakresu technologii napędu i techniki jazdy. Dotychczas dostarczono pierwszą partię, obejmującą śmieciarki ładowane od tyłu, zamiatarko-opryskiwacze i wywrotkę.Źródło: Renault Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels