Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Opony – droższy zakup okazuje się ekonomicznym wyborem
Utworzona: 2022-12-17

Zakup ogumienia do pojazdów użytkowych stanowi istotną pozycję kosztową w budżecie każdego przedsiębiorstwa transportowego. Dlatego zarządzający podchodzą z dużą rozwagą do wyboru produktów, zwracając szczególną uwagę na ich jakość.

REKLAMA
Nabywcy oczekują przede jak najwyższej trwałości ogumienia, które na co dzień jest narażone na rozcięcia i przebicia uniemożliwiające późniejsze bieżnikowanie karkasu. Ponadto zwracają uwagę na możliwość dokonywania szybkich napraw opon, aby utrzymać pełną mobilność floty.

Różnice cenowe między oponami z różnych segmentów wynikają w głównej mierze z jakości użytych surowców oraz wykorzystanych technologii. Należy pamiętać, że ogumienie bazujące na innowacyjnych rozwiązaniach jest najdroższe w produkcji, jednak zastosowane technologie przekładają się bezpośrednio na zwiększenie efektywności paliwowej czy wytrzymałości, a co za tym idzie – na realne oszczędności użytkowników. Wszystkie te czynniki wpływają na finalny koszt zakupu opony, ale równocześnie mają istotne przełożenie na niższy koszt przejechanego kilometra, nie mówiąc o znaczącym zmniejszeniu ryzyka niespodziewanych przestojów, co wiąże się często z dodatkowymi, dotkliwymi obciążeniami dla firmy (np. kary za opóźnione dostawy).

Nie bez znaczenia jest również szerokie wsparcie oferowane klientom przez producentów ogumienia z segmentu premium. Goodyear ma w swojej ofercie wiele takich propozycji. Przykładowo Goodyear Total Mobility, kompleksowa oferta dla flot, łączy w sobie pełną gamę opon dedykowanych do samochodów ciężarowych klasy premium, pakiet rozwiązań w zakresie monitorowania danych i analiz prognostycznych oraz dostępność ponad 2000 punktów serwisowych w całej Europie.

Istotnym wsparciem dla dużych i małych flot jest też system Goodyear Proactive Solutions, który pomaga utrzymywać optymalne ciśnienie w oponach, co przekłada się na poprawę ich osiągów i zmniejszenie ryzyka awarii. Wpływa to na obniżenie całkowitych kosztów operacyjnych i zwiększenie efektywności firmy transportowej.

W rezultacie operatorzy flot coraz częściej dostrzegają, że początkowo wyższa inwestycja w ogumienie premium przekłada się na późniejsze oszczędności w czasie eksploatacji. Niejednokrotnie, po podliczeniu wszystkich kosztów, pozornie droższe, ale lepsze jakościowo opony okazują się bardziej ekonomicznym wyborem, zwłaszcza w sektorze transportu międzynarodowego.

Reasumując, opony to nie tylko jedyny punkt styczności pojazdu z drogą, ale też jeden z najważniejszych punktów determinujących efektywność biznesu flotowego, dlatego warto o nie dbać i podchodzić świadomie do ich wyboru.

Źródło: Goodyear
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
STALSPEED


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels