Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kiedyś w wojsku, dziś (po remoncie) dumnie w cywilu

Utworzona: 2022-12-18


Dariusz Bartecki na swoim kanale na YouTube pochwalił się pięknie odremontowanym Jelczem 415, który ma rodowód wojskowy i przed laty uczestniczył w misji ONZ w Syrii.

Prezentowany na filmie Jelcz 415, wyprodukowany w 1988 roku, ma ciekawą historię. Najpierw służył w bazie marynarki wojennej na Oksywiu w Gdyni, a później pełnił służbę w jednostce zabezpieczenia logistycznego polskiego kontyngentu wojsk ONZ w Syrii na Wzgórzach Golan.

Film pokazuje m.in. pierwszą jazdę Jelczem po 14 miesiącach kapitalnego remontu, który przeprowadziła firma Duśko z Bochni. Pojazd ruszył w drogę ze stacji diagnostycznej, gdzie wyregulowano hamulce. Są również ujęcia prezentujące manewr wjazdu tyłem na podwórko przez wąską bramę, gdzie kierowca zaparkował ciężarówkę między budynkiem i płotem mając po 10 cm "luzu" po każdej stronie. Przez krótką chwilę na filmie widać także jazdę autostradą A4 Kraków - Katowice.


Dariusz Bartecki przyznaje, że w pewnym momencie przestało działać sprzęgło, ale po jakimś czasie "puściło" i znowu pojawiły się biegi. Padło również ogrzewanie, ale mimo wszystko kierowca oświadczył, że nie ma nic piękniejszego niż podróż Jelczem.


W końcówce filmu pokazno na zdjęciach m.in. elementy wyposażenia wnętrza kabiny sypialnej.Źródło i screeny: YouTube
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels