Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

DAF w barwach wojennych
Utworzona: 2022-12-05

Pierwsze ciężarówki DAF CF Military trafiły do belgijskiej armii.

REKLAMA
To zaledwie początek realizacji zamówienia obejmującego łącznie 879 ciężarówek, w tym 636 2-osiowych samochodów ciężarowych z napędem 4x4 do ogólnych celów transportowych oraz 243 4-osiowych pojazdów z układem napędowym 8x8 do zastosowań specjalnych (wywrotki, transport kontenerów i zadania wymagające użycia dźwigów). 40% pojazdów jest wyposażonych w opancerzone kabiny. Przygotowania do dostawy pierwszych 150 ciężarówek dla brygady zmotoryzowanej i pułku operacji specjalnych oraz zespołu medycznego belgijskich sił zbrojnych są już zaawansowane.


Ciężarówki CF Military są produkowane we współpracy z czeską firmą TATRA TRUCKS i wyróżniają się specjalną konstrukcją podwozia z niezależnym zawieszeniem kół, napędem na wszystkie koła i centralnie umieszczonym wałem napędowym. Niezależne zawieszenie, podwozie specjalne TATRA oraz centralny system pompowania opon zapewniają niezrównane osiągi w jeździe terenowej i wyjątkowo komfortową jazdę nawet w najtrudniejszym terenie. Ciężarówki napędzane są silnikami PACCAR MX-11 (4x4) o pojemności 10,8 litra lub PACCAR MX-13 (8x8) o pojemności 12,9 litra i mocy odpowiednio 300 kW/410 KM i 340 kW/460 KM.


Kolejnym ważnym aututem ciężarówki CF Military jest jej obniżenie. Całkowita wysokość pojazdu nie przekracza czterech metrów, nawet podczas transportu 20-stopowych kontenerów transportowych. Nieopancerzone kabiny ciężarówek CF Military są produkowane w belgijskiej fabryce DAF w Westerlo, gdzie powstają również wnętrza kabin opancerzonych, które dostarcza TATRA DEFENSE VEHICLES. Elementy sterowania są takie same w obu typach kabin.


Źródło: DAF
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Colian Logistic sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels