Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Trudne warunki na drogach - opady śniegu, mgła i gołoledź
Utworzona: 2022-11-24

Intensywne opady śniegu w wielu województwach, na zachodzie Polski zapowiadane są gęste mgły, a na północy trzeba spodziewać się opadów marznącego deszczu.

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu obowiązuje na całej Lubelszczyźnie. Policja informuje, że doszło do ponad 40 kolizji drogowych. Pomimo starań ze strony drogowców w wielu miejscach jezdnia jest nadal śliska. Na ulicach zalega śnieg i błoto pośniegowe co sprawia, że warunki dla kierowców są wyjątkowo trudne. W miejscach, w których występują strome podjazdy problemy mają kierujący samochodów ciężarowych. Przed godziną 5 na zjeździe z drogi S17 w kierunku Zamościa w miejscowości Piaski Wielkie powiat świdnicki) 45-letni obywatel Ukrainy kierując pojazdem ciężarowym w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w drugi pojazd ciężarowy, który zatrzymał się z uwagi na problem z kontynuowaniem jazdy związany z oblodzeniem jezdni. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Z kolei w Snopkowie w pow. lubelskim na S-17 pojazd ciężarowy wjechał do rowu uszkadzając bariery energochłonne. W powiecie chełmskim kierujący citroenem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył poprzedzającego go Volvo, a później odbił się od niego i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym.


Obecna sytuacja na autostradzie A1- gmina Piątek. 🔽🔽


IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz południowo-zachodniej części podlaskiego i wschodniej części śląskiego. W tych regionach może spaść nawet 15 cm białego puchu- informuje rmf24.pl. Prawdziwie zimowy poranek powitał dziś mieszkańców wschodniej i centralnej Polski. Na drogach panują trudne warunki.

❗Pamiętajmy, aby w tych trudnych warunkach zachować szczególną ostrożność na drodze i dostosowywać prędkość i styl jazdy do obecnych warunków drogowych. Padający śnieg utrudnia widoczność, a mokra nawierzchnia powoduje, że droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. Śliska jezdnia wymaga od kierowców podwójnej czujności, umiejętności przewidywania wydarzeń na drodze oraz dostosowania stylu i techniki jazdy do panującej aury. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, pozwalającą zapanować nad pojazdem.

Równie ważne jest także odpowiednie przygotowanie pojazdu, o czym zapominają niektórzy kierowcy. Jazda z warstwą śniegu na dachu czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takiego pojazdu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Tak było w przypadku kolizji, jaka wydarzyła się po północy w powicie bialskim. Zalegający na naczepie ciężarowego Mercedesa lód podczas jazdy spadł z pojazdu i uderzył w jadące Audi. Na szczęście nikomu z kierujących nic się nie stało.

Źródło: policja.pl/rmf24.pl
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels