Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Niemal połowa firm deklaruje skorzystanie z wynajmu w perspektywie 3 lat
Utworzona: 2022-11-24

Zaobserwować więc można otwartość na zmianę z posiadania, w kierunku wynajmowania. Co przemawia za podjęciem decyzji wynajmu pojazdów? Dlaczego firmy będą decydować się na takie rozwiązanie?

Zauważalny wzrost zainteresowania najmem

Według danych z Raportu EFL tylko nieliczne firmy transportowe spośród badanych aktualnie korzystają z najmu (16%). W perspektywie najbliższych 3 lat już 49% zamierza wynająć pojazd. Mimo, że najchętniej wybieraną opcją w tej branży jest leasing, to należy dostrzec zwiększający się udział najmu. Podążając za tym trendem, Podążając za tym trendem, firma TRUCK CARE z Grupy DBK dysponujący najnowocześniejszą flotą pojazdów użytkowych w Polsce, oferuje wynajem stworzony z myślą o biznesie transportowym.

Dlaczego wynajem?

Co przemawia za wynajmowaniem pojazdów w branży TSL? Jako najczęstsze powody (zebrane w Raporcie EFL -Europejskiego Funduszu Leasingowego, 2022) wymieniane są: dostęp do samochodu bez potrzeby angażowania środków na jego zakup (84%), optymalizacja czasu przestojów związana z przeglądami serwisowymi (52%), serwis od zderzaka do zderzaka w cenie (47%), szybki serwis lub auto zastępcze w przypadku awarii (47%), oszczędność czasu związana z procesem doboru i zakupu (36%), dostęp do nowoczesnych maszyn (32%), brak potrzeby dbania o formalności związane z autem np. ubezpieczenia (30%), stałe koszty przez cały czas trwania umowy (28%), korzyści podatkowe (27%), łatwy dostęp do mobilności, kiedy pojawi się okazja (22%).

Popularność wynajmu długoterminowego

Coraz bardziej popularny staje się wynajem długoterminowy. Co wywiera na to wpływ? Jednym z pierwszych powodów są rosnące ceny aut, co automatycznie przekłada się na szukanie innych modeli finansowania. Przyczyną jest także niska dostępność samochodów, stanowiąca poważne ograniczenie w sytuacji rosnącego popytu. Co więcej, firmy powstrzymują się przed inwestowaniem własnych środków z obawy o niepewną przyszłość. Obawiają się one także ponoszenia kosztów napraw, których wysokość i czas pojawienia jest zupełnie nieprzewidywalny. Ponadto ustawodawstwo wywiera wpływ, by posiadane pojazdy spełniały wymogi unijne, a korzystając z najmu, obowiązek ten leży po stronie firm oferujących wynajem. Dodatkowo na rynek wchodzą coraz młodsze pokolenia przedsiębiorców, którzy są świadomi, jakie korzyści płyną z najmu.

Źródło: TRUCK CARE
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels