Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Recydywa i wysoka kara za przeładowanie
Utworzona: 2022-11-23

Przeważony nie po raz pierwszy pojazd krajowego przewoźnika i po raz kolejny z wysoką karą administracyjną. Wielkopolscy inspektorzy udaremnili poruszanie się po drodze nienormatywnej „gruszki” z betonem.

Kilka dni temu, w czasie kontroli na drogach Leszna, miejscowi inspektorzy zauważyli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożony był beton towarowy. Funkcjonariusze podejrzewali przeciążenie „gruszki”. W celu ustalenia rzeczywistej masy całkowitej pojazdu wykonano kontrolę na legalizowanym punkcie wagowym przy drodze wojewódzkiej numer 309 w Lesznie. Ważenie potwierdziło przypuszczenia inspektorów. Całkowita masa pojazdu wynosiła 40,6 t przy dopuszczalnej masie 32 t, co stanowiło przekroczenie o 8,6 t. Ważenie wykazało też, że nacisk podwójnej osi napędowej był o 5,7 t za duży - waga wykazała 24,7 t.

Inspektorzy odnotowali, że była to już nie pierwsza kontrola przewoźnika, który nagminnie przeładowywał swoje pojazdy. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kary w łącznej kwocie 15.000 zł. Inspektorzy nakazali też usunięcie naruszenia.

Źródło: WITD Poznań
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels