Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Rozpoczynają stosowanie odnawialnego oleju napędowego
Utworzona: 2022-12-07

Mowa o FedEx Express Europe, który to rozpoczął wykorzystywanie oleju napędowego, wyprodukowanego z materii organicznej lub odpadów, do napędzania części swojej floty samochodów ciężarowych w Holandii.

REKLAMA
Na początku listopada FedEx Express polecił kierowcom ciężarówek dalekobieżnych, aby tankowali odnawialny olej napędowy w niedawno ponownie otwartej bazie FedEx Express w Duiven w Holandii.

Uważa się, że dekarbonizacja sektora transportu ciężkiego jest trudniejsza niż w przypadku segmentu usług polegających na odbiorze i dostarczaniu paczek, w przypadku których FedEx określił już swój cel pełnej elektryfikacji floty do 2040 r. Tymczasem pojazdy ciężarowe wykorzystywane w transporcie długodystansowym często muszą tankować w różnych krajach.

Stosowanie syntetycznego oleju napędowego to tymczasowe rozwiązanie umożliwiające obniżenie emisji CO2 nawet o 80-90% na litr. Oznacza to, że chociaż wciąż trwają prace nad technologiami nie wymagającymi stosowania paliw kopalnych, już teraz możemy ograniczać emisje CO2 w naszej sieci przewozów liniowych- powiedział Vinay D\'Souza, starszy wiceprezes ds. planowania i inżynierii, FedEx Express Europe.
Możliwość ograniczenia emisji w przewozach liniowych dzięki zastosowaniu syntetycznego oleju napędowego zależy nie tylko od zaopatrzenia w paliwo, ale również od infrastruktury. FedEx Express wykorzystuje obecnie odnawialny olej napędowy na niewielką skalę jedynie na terenie Holandii, gdzie zachęca się do jego używania na trasach kontynentalnych wychodzących z Holandii.

Ogłoszony w marcu 2021 r. cel FedEx polegający na osiągnięciu globalnej neutralności pod względem emisji CO2 do 2040 r. obejmuje cały transport będący własnością i obsługiwany przez FedEx, w tym odbiór i dostawę paczek, rozległą europejską sieć transportu liniowego oraz transport lotniczy.

Źródło: FedEx
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels