Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Większe bezpieczeństwo kierowców i przewożonych towarów
Utworzona: 2022-09-27

Dzięki autorskim rozwiązaniom telematycznym marki Aberg Connect, jednej z najnowszych marek w Grupie Wielton.

W prezentowanym na Targach IAA portfolio produktów nowej marki Aberg Connect znalazły się rozwiązania z zakresu telematyki i monitorowania ciśnienia w oponach. Zostały one stworzone z myślą o naczepach wszystkich marek należących do Grupy Wielton. Zadaniem Aberg Connect jest digitalizacja produktów Grupy Wielton. Dostęp do bieżących danych o pojeździe ułatwia zarządzanie flotą i pozwala na redukcję kosztów operacyjnych. Aktualnie trwają prace nad platformą informatyczną, czyli narzędziem, które umożliwia klientom łatwy dostęp do bieżących informacji o swoich pojazdach. Od 2024 roku wszystkie nowe naczepy i przyczepy marek Grupy będą wyposażone w rozwiązanie telematyczne i TPMS Aberg Connect. Systemy te będą dostarczać bieżących informacji o aktualnej pozycji i stanie pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo codziennej pracy kierowców zawodowych.

Rozwiązania telematyczne odgrywają coraz ważniejszą rolę w transporcie i logistyce. Stosowane systemy umożliwiają nie tylko lokalizowanie naczep, ale również pozwalają klientom śledzić na bieżąco parametry techniczne pojazdów. Dzięki ich wykorzystaniu nie tylko wzrasta efektywność zarządzania flotą, ale także poprawia się bezpieczeństwo kierowców i przewożonych towarów. Cieszymy się, że już wkrótce rozwiązania Aberg Connect będą wspierać codzienną pracę klientów Grupy Wielton powiedział Michał Skorupowski, CSO Aberg Connect.
Na ostatnich targach IAA w 2018 roku, przed przerwą spowodowaną pandemią, Grupa Wielton zapowiedziała powstanie nowej marki odpowiadającej za tworzenie autorskich rozwiązań telematycznych. Przez ten okres spółka nie tylko powstała, ale zaczęła dynamiczne budowanie swojej oferty. Celem Aberg Connect jest między innymi stworzenie dedykowanych systemów telematycznych oraz rozwiązań do kontroli ciśnienia w ogumieniu przeznaczonych dla naczep marek wchodzących w skład Grupy Wielton. Zgodnie z założeniami, rozwiązania telematyczne Aberg Connect będą dostępne w 2024 roku na wszystkich rynkach europejskich. Dzięki temu klienci będą nie tylko mieli pewność, że ich naczepy spełniają wymagania nowych przepisów, ale otrzymają do dyspozycji rozwiązanie, które pomoże im sprostać wyzwaniom współczesnego transportu.

Źródło: Wielton
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels