Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Gruber Logistics liderem w europejskim sojuszu
Utworzona: 2022-09-23

Dwa odnoszące sukcesy europejskie przedsiębiorstwa logistyczne łączą siły. Dzięki połączeniu powstaje nowy europejski lider rynku transportu wielkogabarytowego i transportu ciężkiego, którego celem jest osiągnięcie w najbliższych latach pozycji wiodącego gracza na całym rynku logistycznym w Europie.

REKLAMA
Gruber Logistics z Południowego Tyrolu we Włoszech oraz niemiecki Universal Transport zdecydowały się na połączenie. Po ostatecznym zatwierdzeniu tej decyzji przez urząd ochrony konkurencji w Niemczech, 19 września nastąpiło uroczyste zawarcie partnerstwa. Połączenie obu odnoszących sukcesy przedsiębiorstw - poprzez włączenie Universal Transport do Gruber Logistics - jest kolejnym krokiem na drodze międzynarodowego rozwoju. Dotychczasowe zespoły zarządzające obu firm zostaną połączone i będą pracować jako czteroosobowy zarząd, aby umożliwić Gruber Logistics zajęcie pozycji jednego z wiodących graczy logistycznych w Europie.

Naszym celem jest zbudowanie nowego, europejskiego lidera rynku. Połączenie z Universal Transport to kluczowy krok i to nie tylko w sferze wyników finansowych. Dzięki tej fuzji usługi oferowane przez obie firmy będą jeszcze lepsze i bardziej kompleksowe. Obie firmy i ich pracownicy stawiają na najwyższą jakość i niezawodność, i to się nie zmieni. Dodatkowe możliwości i większy zasięg regionalny to ważne kroki w naszej europejskiej strategii wzrostu. Niemcy to centralny rynek logistyczny w Europie. Stąd jesteśmy gotowi do dalszego rozwoju i prowadzenia przejęć w całej Europie – mówi Martin Gruber, dyrektor generalny Gruber Logistics.
Gruber Logistics, zajmie w wyniku fuzji pozycję lidera rynku europejskiego w zakresie przewozów wielkogabarytowych i ciężkich. W najbliższych latach chce też osiągnąć pozycję lidera w Europie na rynku logistyki ogólnej.

Dla klientów połączenie obu firm oznacza bardziej atrakcyjną i kompleksową ofertę, a także korzyści wynikające z połączenia know-how obu dostawców. Wysoko wyspecjalizowani pracownicy gwarantują maksymalną precyzję oraz dalszy wzrost poziomu usług dzięki zbliżeniu do klientów i szybszym czasom reakcji. Nowa grupa może liczyć na obecność w Europie i na świecie. To także konkretna odpowiedź na kryzys zdolności przewozowych w Europie spowodowany brakiem kierowców.

Przeanalizowaliśmy naszą długoterminową strategię i we współpracy z Gruber Logistics dostrzegliśmy wielką szansę dla naszej firmy i naszych pracowników. Jest to partner, który podziela nasze wartości oraz standardy jakości i niezawodności. Co więcej, dzięki Gruber Logistics możemy rozszerzyć nasze portfolio usług o ładunki drobnicowe, przesyłki paczkowe i usługi logistyczne. Zespół Universal Transport z niecierpliwością czeka na dołączenie do tej międzynarodowej historii sukcesu - Holger Dechant, prezes zarządu Universal Transport.
Fuzja jest też postrzegana jako najlepszy sposób na sprostanie europejskim wyzwaniom branży logistycznej w takich obszarach jak cyfryzacja i zrównoważony rozwój. Gruber Logistics już teraz jest zaangażowany w niektóre z najważniejszych projektów mających na celu opracowanie prototypów nowej generacji pojazdów elektrycznych i wodorowych.

W niespokojnych czasach niezawodność, która charakteryzuje obie firmy, jest kluczowym czynnikiem nie tylko dla klientów, ale też dla pracowników - połączenie zapewni stabilne podstawy do dalszego rozwoju.

Źródło: Weber Shandwick
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels