Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Polski Traker

Polskie sukcesy na UICR Professional Driver World Championship

Utworzona: 2022-09-13

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR odbyły się w tym roku w chorwackim Zagrzebiu w dniach 8-11 września 2022 r.

Jak poinformowało Stowarzyszenie Klubu Polskiego Trakera, polska drużyna zajęła 3 miejsce. Ponadto Zenek Korsak obronił tytuł Mistrza Świata Kierowców Zawodowych w Eco-Drivingu z poprzedniej edycji (Belgia 2018) i łącznie udało się zdobyć 9 pucharów i medali.

🏆Polska reprezentacja zajęła całe podium w eko-drivingu: Zenek Korsak zajął pierwsze miejsce z wynikiem 26,26 l , a tuż za nim 26,48 l Grzegorz Gapiński, który jako zwycięzca 10. edycji konkursu OptifuelChallenge Renault Trucks Polska otworzył sobie drzwi do startu w barwach naszej reprezentacji.

🏆Mistrzem Świata w kat. furgony został Grzegorz Hajdrych, a cała drużyna uplasowała się na 2. miejscu.

🏆Ekipa: Anna Dąbrowska, Ireneusz Tausz i Piotr Plit zdobyli drużynowo 3. miejsce w kat. ciężarówka solo do 16 ton.

🏆Kamila Dembińska, Dariusz Bednarz i Grzegorz Jurek - zdobyli 3. miejsce w kat. zestaw z naczepą.

🏆Adrian Zielepucha zdobył srebro w jeździe z przyczepą i cała drużyna z Kornelem Grzybowskim i Jakubem Zawadzkim zajęła również 2 miejsce.

Źródło: Stowarzyszenie Klubu Polskiego Trakera