Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Najlepsi mechanicy samochodów ciężarowych na świecie
Utworzona: 2022-09-16

Po emocjonującym finale w rodzinnym mieście Volvo, Göteborgu, w Szwecji, zwyciężył zespół Kiired Insenerid z Estonii.

Ponad 16 000 mechaników, w około 4 500 zespołach, z globalnej sieci dealerów Volvo Trucks i Volvo Buses wzięło udział w tegorocznych mistrzostwach VISTA - globalnej imprezie, która po raz pierwszy odbyła się już w 1957 roku.

Główne cele konkursu VISTA to zachęcanie do rozwoju kompetencji oraz budowanie ducha i dumy zespołu. Wysoko wykwalifikowani i zmotywowani mechanicy to gwarant sprawnego diagnozowania usterek i rozwiązywania problemów z samochodami ciężarowymi "za pierwszym razem", w odpowiednim czasie i z zachowaniem wysokich standardów jakości. Te umiejętności są kluczowe, aby pomóc klientom osiągnąć maksymalny czas sprawności ich samochodów ciężarowych. W efekcie końcowym prowadzi to do jeszcze lepszej obsługi klienta.

W finale, który odbył się w Göteborgu, 43 zespoły mechaników i pracowników rynku serwisowego rywalizowały przez dwa dni, w sześciu konkurencjach, których tematyka obejmowała wykrywanie usterek CAN Link, I-Shift i nadwozia. Dwie konkurencje zawierały elementy VR z naciskiem na pojazdy elektryczne; jedno zadanie polegało na zainstalowaniu silnika elektrycznego w ciężarówce. Liczba elektrycznych samochodów ciężarowych i autobusów obecnie szybko rośnie, a umiejętność bezpiecznej pracy z silnikami elektrycznymi jest ważną umiejętnością dla mechaników w praktycznie każdym warsztacie na świecie.

Nasi mechanicy odgrywają kluczową rolę w przyczynianiu się do sukcesu naszych klientów poprzez utrzymywanie ich pojazdów na drogach, a VISTA jest dla nich świetnym sposobem na doskonalenie umiejętności warsztatowych. Jestem pod wielkim wrażeniem wiedzy technicznej zespołów w tym roku i szybkości, z jaką rozwiązywali postawione przed nimi zadania - komentuje Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

Najlepsze 3 Zespoły w konkursie VISTA 2022:
1. Kiired Insenerid Estonia
2. Titan Dania
3. SWISSTA Szwajcaria

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels