Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zakup i sprzedaż 2 tysięcy pojazdów rocznie w nowym centrum?
Utworzona: 2022-09-09

Takie założenia ma spółka MAN Truck & Bus Polska, która uruchomiła w Wolicy nowe centrum sprzedaży pojazdów używanych MAN TopUsed.

REKLAMA
Rynek ciężarowych pojazdów używanych dynamicznie rozwija się w Polsce od 2017 r. Rok 2021 był rekordowy dla MAN TopUsed w Polsce - sprzedaż w segmencie samochodów ciężarowych wyniosła blisko 2500 sztuk. Nowa infrastruktura firmy MAN Trucks & Bus Polska, uruchomiona w Wolicy pod Warszawą, jest przygotowana do zakupu i sprzedaży ponad 2 tys. pojazdów używanych rocznie.

Polska jest dla nas jednym z najważniejszych europejskich rynków o niesamowitej dynamice rynku. Dzięki nowemu centrum jesteśmy gotowi na wyzwania przyszłości, czyli przejście na zero- i niskoemisyjne pojazdy - przekonywał podczas uroczystego otwarcia centrum Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska.
Zarząd MAN planuje, że TopUsed Polska stanie się hubem pojazdów używanych MAN na Europę Wschodnią. Do tego celu posłuży nawiązanie wielu owocnych partnerstw z klientami i dealerami MAN na Ukrainie, Litwie i w Uzbekistanie.

Nowe centrum, zlokalizowane przy głównej siedzibie polskiego oddziału w podwarszawskiej Wolicy, to dwukondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 1000 mkw. 400 mkw. zajmuje część serwisowa, a 600 mkw. - przestrzeń biurowa. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Polimex Mostostal.

Obiekt jest otoczony nowym przestronnym parkingiem (powierzchnia 21000 mkw.). Centrum MAN TopUsed będzie służyło usprawnieniu procesu zwrotu, przeprowadzeniu rzetelnej kontroli i przygotowaniu pojazdów używanych przed ich ponowną sprzedażą lub wynajmem zgodnie ze standardem producenta. Serwisowanie pojazdów według założeń producenta zapewnia dłuższą i efektywniejszą eksploatację.

Podczas budowy zastosowane zostały rozwiązania przyjazne środowisku zgodnie z najnowszymi wytycznymi sztuki Przemysłu 4.0. Nowe centrum jest obiektem energooszczędnym dzięki zastosowaniu w pełni zintegrowanego system zarządzania budynkiem, zasilaniu przez panele fotowoltaiczne, wykorzystaniu oświetlenia w technologii LED czy mechanizmów odzysku ciepła - wyliczał Adam Bernatowicz, dyrektor ds. rozwoju sieci MAN Truck & Bus Polska.
W centrum będzie pracować łącznie 30 osób. Część biurowa została wyposażona w biurka z automatyczną regulacją wysokości, w budynku znajduje się m.in. przestrzeń typu hot desk dla pracujących mobilnie lub kreatywnie oraz jeden VIP room z przeznaczeniem na ważne rozmowy z klientami. Z myślą o sprawnej obsłudze klienta przygotowano też centrum logistyczne, umożliwiające bezkontaktowe przekazanie dokumentów i kluczyków do pojazdu.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Colian Logistic sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels