Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Doceniony przez czytelników
Utworzona: 2022-08-31

MAN eTGM zdobywa pierwszą nagrodę w konkursie „Green Track Award” wśród czytelników AUTO BILD.

Czasopismo AUTO BILD zaprosiło swoich czytelników do głosowania w sześciu kategoriach na najlepsze pomysły w dziedzinie czystego transportu przyszłości. Ponad 1000 respondentów wybrało model MAN eTGM na zwycięzcę w kategorii „Ostatnia mila” w ramach pierwszej edycji konkursu „Green Track Award” na portalu autobild.de. Czytelników przekonał fakt, że e-ciężarówka MAN jest nie tylko bezemisyjna, ale także cicha, dzięki czemu miejski ruch dostawczy może odbywać się w godzinach wieczornych i w nocy, gdy nie ma już korków. Takie rozwiązanie skraca czas realizacji dostaw nawet o 30%, zmniejsza emisje CO2 i odciąża mieszkańców.

Już w 2019 roku czasopismo „Transport” nagrodziło model eTGM w konkursie „European Transport Award for Sustainability 2020” w kategorii „Ciężarówka elektryczna”. Rok wcześniej MAN rozpoczął trzyletni projekt pilotażowy z udziałem 9 austriackich firm, które korzystały z elektrycznej wersji ciężarówki TGM. Od końca 2019 roku do europejskich firm transportowych trafiły egzemplarze elektrycznej, 26-tonowej ciężarówki dystrybucyjnej, pochodzące z produkcji niskoseryjnej, które sprawdził się w normalnej eksploatacji na drogach od Norwegii po Hiszpanii. MAN wykorzystuje to doświadczenie nie tylko do dalszego rozwoju technologii na potrzeby produkcji seryjnej, ale także w celu doskonalenia przyszłych usług związanych z elektromobilnością i związanych z tym usług doradczych dla klientów.

Wszystkie doświadczenia związane z modelem eTGM są wykorzystywane w pracach rozwojowych dotyczących serii elektrycznych ciężarówek, które rozpoczną się w 2024 roku. Szczególną cechą techniczną przyszłych modeli elektrycznych będzie możliwość ładowania megawatowego, które zapewnia wysoką wydajność przy krótkim czasie ładowaniu, Dzięki takiemu rozwiązaniu ciężarówki elektryczne będą się nadawać także do transportu dalekobieżnego o dziennym zasięgu od 600 do 800 km, a później nawet do 1000 km. Wraz z niskimi kosztami eksploatacji i najlepszym bilansem energetycznym, akumulatorowe pojazdy elektryczne oferują najbardziej odpowiednią technologię dla przyszłych, bezemisyjnych flot pojazdów użytkowych.

Źródło: MAN
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels