Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wodorowe ciężarówki w żółto-niebieskich barwach: wkrótce testy
Utworzona: 2022-08-04

Dachser planuje wprowadzić do użytku w Niemczech w 2023 roku dwie ciężarówki napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCEV).

REKLAMA
Eksploatacja 27-tonowej ciężarówki Hyundai Xcient FCEV ma się rozpocząć w Magdeburgu na początku 2023 roku. Partnerem Dachsera w tym projekcie jest H2 Delivery Truck Pool GmbH & Co. KG z Magdeburga. Pojazd, którego ładownia mieści 18 palet ma zasięg do 400 km, co oznacza, że może pracować na dwie zmiany. Zostanie przekazany kierowcom, którzy w tym roku ukończą specjalne szkolenie.

Za dnia samochód będzie testowany w dystrybucji regionalnej na obszarze Magdeburga, w nocy natomiast będzie jeździć w trybie liniowym do oddziału Dachsera w Berlinie-Schönefeld. Na potrzeby operacji nocnych pojazd będzie wyposażany w nadwozia wymienne typu swap-body. Do czasu dostarczenia ciężarówki w pobliżu dwóch oddziałów firmy w Magdeburgu i Berlinie powstanie odpowiednia infrastruktura tankowania wodoru.

Od połowy 2023 r. Dachser będzie wykorzystywać ciężarówkę Bluepower 1938 FCEV firmy Enginius z Bremy – spółki zależnej Faun Group – do realizacji dostaw w centrum Hamburga. Pojazd będzie pracować w ramach koncepcji Emission-Free Delivery, która ma zostać wprowadzona w tym mieście jesienią 2022 r. Bluepower o DMC 19 ton może przewieźć w nadwoziu skrzyniowym do 18 palet, a szacowany zasięg 250 km (plus ew. rezerwa – duży potencjał rekuperacji) jest wystarczający w przypadku dostaw w centrum miasta. Tankowanie ma odbywać się na stacji w hamburskim HafenCity.

Źródło: Dachser
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
TN-MOTO Tomasz Jurkowski


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels