Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Hamburg: szybsza rezerwacja wizyt w terminalach portowych
Utworzona: 2022-08-06

W ramach współpracy z różnymi firmami transportowymi, Port w Hamburgu usprawnił proces rezerwacji slotów na wizyty ciężarówek za pomocą systemu Truck FIT.

Modernizacja dokonana dzięki pomocy firmy Stuhr Container Logistic GmbH & Co. KG pozwoli na bardziej niezawodne planowanie i zarządzanie możliwościami przewozowymi, jakimi dysponują firmy transportowe.
Modernizacja systemu została przeprowadzona we współpracy z firmami transportowymi, które z niego korzystają. Jedną z nich była firma Stuhr Container Logistic z Hamburga, która specjalizuje się w transporcie kontenerowym na terenie portu w Hamburgu i jego okolicach.

Na początku byliśmy sceptycznie nastawieni do zmian w systemie, ponieważ obawialiśmy się, że ucierpi na tym elastyczność, jakiej potrzebuje nasza firma. Jednak od samego okazję początku jasno wyrażać nasze obawy. Dzięki informacjom zwrotnym od firm transportowych system był modyfikowany z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Teraz ilość dostępnych slotów, które można zarezerwować z krótkim wyprzedzeniem jest większa niż przed modernizacją, co oczywiście jest korzystne dla naszej działalności- mówi Heiner Stuhr, partner zarządzający Stuhr Container Logistic.
Proces rezerwacji slotów został wprowadzony w porcie w roku 2017, aby uniknąć wąskich gardeł w terminalach. Na początku tego roku port rozpoczął modernizację procedury wprowadzając system Truck FIT, ponieważ znacznie wzrósł odsetek niewykorzystanych slotów. Po zmianie, firmy transportowe, dla których wskaźnik niewykorzystanych slotów jest zbyt wysoki, w kolejnym tygodniu otrzymują ograniczoną liczbę miejsc w godzinach szczytu. Poza godzinami szczytu terminy można nadal rezerwować bez ograniczeń. Od końca czerwca nie ma już możliwości wymiany miejsc, które zostały już zarezerwowane. Przejrzystość systemu zostanie dodatkowo zwiększona poprzez informowanie o rzeczywistych czasach przepustowości w terminalach.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels