Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Polski kierowca zamieszany w porwanie?
Utworzona: 2022-07-18

Do zdarzenia miało dojść w pobliżu angielskiej autostrady A2. W naczepie zaparkowanej ciężarówki odnaleziono dwóch Wietnamczyków. W sprawie jest jednak wiele nieścisłości.

FAKTY:
1. Polski kierowca został zatrzymany 13 lipca o godzinie 1.30 przez angielską policję, na parkingu w okolicy Boughton-under-Blean.
2. W naczepie ciężarówki znajdowało się dwóch mężczyzn pochodzących z Wietnamu.
3. Rzekomo porwani mężczyźni posiadali telefon komórkowy.
4. W tej samej sprawie zatrzymano również 3 inne osoby (innej narodowości).
5. Polak usłyszał zarzuty współczesnego niewolnictwa.
6. Jako jedyny został zwolniony z aresztu i nałożono na niego areszt domowy.

RELACJA RODZINY:
Rozmawialiśmy z synem zatrzymanego, który twierdzi, że ojciec został wrobiony w całą sytuację. Kierowca nie zna osób, które zostały razem z nim zatrzymane w tej sprawie, co ma potwierdzać jego brak płynnej znajomości języków obcych. Zwolniony został za kaucją, po przedstawieniu śledczym nienagannej opinii od właściciela firmy, w której pracuje. Z relacji kierowcy, przekazanej nam przez syna wynika, że spał on w kabinie na parkingu, kiedy został zatrzymany przez policję. W naczepie załadowane były palety, które miał zawieźć do Belgii, ale nie była ona zamknięta i zaplombowana. Jak twierdzi, nie miał pojęcia o całym zdarzeniu. Według niego, nie jest możliwa wersja wydarzeń znalezionych w naczepie Wietnamczyków, ponieważ trudno jest mówić o porwaniu skoro mieli oni przy sobie telefon komórkowy, z którego prawdopodobnie sami zawiadomili policję. Dodatkowo, drzwi naczepy były otwarte, co wyklucza znamiona niewolnictwa. Auto wraz z ładunkiem obecnie znajduje się w depozycie policyjnym. Właściciel firmy, w której pracuje zatrzymany Polak, dysponuje lokalizacją GPS, zapisem pozycji kluczyka, informacją o logowaniu karty kierowcy. Ma zamiar dostarczyć te informacje, aby pomóc w uniewinnieniu swojego pracownika, którego póki co reprezentuje adwokat z urzędu. Najbliższa rozprawa odbędzie się 12 sierpnia.

Redakcja jest w stałym kontakcie z bliskimi zatrzymanego i na bieżąco będzie aktualizować informacje o jego sytuacji. Przy okazji tej sprawy pojawiają się komentarze, że nie jest to pierwszy tego typu proceder w ostatnim czasie.

Materiał własny etransport.pl
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels