Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Niemieckie kontrole na lubuskim odcinku A2
Utworzona: 2022-06-23

Podczas kontroli szczególną uwagę zwracano na dokumenty związane z transgranicznym przemieszczaniem odpadów. Ponadto sprawdzano stan techniczny pojazdów i tachografy, w zakresie ewentualnych manipulacji.

W poniedziałek, 20 czerwca 2022 r. inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, wspólnie z niemiecką policją, kontrolowali ciężarówki transportujące odpady w transporcie międzynarodowym. Były to wspólne działania kontrolne przeprowadzone w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, a Policją z Brandenburgii. Działania te miały na celu wymianę doświadczeń i praktyk stosowanych podczas kontroli drogowych. W działaniach kontrolnych uczestniczyli również inspektorzy Inspekcji Ochrony Środowiska oraz pracownicy Firmy SBB Brandenburg/Berlin mbH, odpowiedzialnej, m.in. za transgraniczne przemieszczanie odpadów.

Kontrole nie wykazały nieprawidłowości w zakresie transportu odpadów i obsługi tachografów. W jednej z kontrolowanych ciężarówek był niesprawny układ oczyszczania spalin. W pojeździe tym zainstalowane było niedozwolone urządzenie – emulator adblue. Kierowcę tego pojazdu ukarano mandatem i zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Źródło: WITD Gorzów
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels