Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Korki i opóźnienia w Dover, w kolejce oczekuje ponad 750 ciężarówek
Utworzona: 2022-05-28

Uruchomiono akcję Dover Tap i operację Brock na M20, która jest częścią planu utrzymania ruchu na M20 w przypadku wystąpienia zakłóceń w odprawie ruchu ciężarowego przez kanał La Manche.

REKLAMA
Obecnie w kolejce oczekuje stoi około 750 ciężarówek. Opóźnienia w Porcie wynikają ze zmniejszonej przepustowości promów, dużego ruchu ze strony turystów i kibiców piłki nożnej oraz zwiększonej kontroli w związku z Brexitem. Użytkownik poinformował nas, że czas oczekiwania wynosi ponad 20 godzin.


W związku z "Dover Tap” zamknięto trasy A20 w kierunku wschodnim między M20 J13 i A260, które przeznaczone są wyłącznie dla ruchu lokalnego/turystycznego. Ruch towarowy jest przekierowywany przez Dover Tap.

Dover Tap to:
❎Ograniczenie prędkości do 40 mil/h, które dotyczy wszystkich pojazdów zbliżających się do Dover drogą A20 z zachodu. Obowiązuje codziennie przez całą dobę.
❎ Kierowcy ciężarówek udający się do portu powinni pozostać na lewym pasie A20 od Roundhill Tunnel do samego portu. Pojazdy wyprzedzające lub dołączające się do kolejki będą zawracane przez policję.
❎Jeżeli port będzie pełen, ciężarówki na lewym pasie zostaną wstrzymane na światłach przy wjeździe do Dover do czasu zwolnienia miejsca w porcie. Pojazdy, w tym ciężarówki, które nie udają się do portu, mogą korzystać z dowolnego pasa ruchu o dowolnej porze. Ponadto w okolicy
zostaną zamknięte zatoki postojowe oraz okresowo łącznica wjazdowa od strony portu przy skrzyżowaniu Courtwood.

Kierowcy zostaną zawróceni, jeżeli:
❎ Jadąc ciężarówką do przeprawy przez kanał w Dover będą korzystać z prawego pasa ruchu. Policja portowa oraz kamery będą pomagać w monitorowaniu ruchu i egzekwowaniu tego przepisu.

Kierowcy ryzykują otrzymaniem grzywny, jeżeli:
❎Jadą jakimkolwiek pojazdem z prędkością przekraczającą 40 mil/h o dowolnej porze. Stałe i mobilne kamery ruchu drogowego
pomagają w monitorowaniu ruchu i egzekwowaniu tego przepisu.
❎ Podczas postojów, wysiadania z taksówek lub jeżeli na ulicę są wyrzucane śmieci, można korzystać z klaksonów.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels