Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Apel o ambitniejszą unijną infrastrukturę dla paliw alternatywnych
Utworzona: 2022-06-21

Przedstawiciele Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU), Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA), Europejskiej Federacji Transportu i Środowiska (T&E) oraz organizacji Hydrogen Europe wzywają państwa członkowskie UE i Parlament Europejski do uzgodnienia ambitnych celów w zakresie infrastruktury ładowania elektrycznego i tankowania wodoru.

REKLAMA
Wszystkie cztery organizacje obawiają się, że cele wyznaczone we wniosku Komisji Europejskiej dotyczącym rozporządzenia w sprawie infrastruktury dla paliw alternatywnych mogą zostać znacznie osłabione w trakcie procesu legislacyjnego.

Dlatego w liście skierowanym do ministrów transportu z 27 państw członkowskich UE i kluczowych sprawozdawców Parlamentu Europejskiego organizacje wzywają do wyznaczenia ambitnych i terminowych celów w zakresie wdrażania infrastruktury dla paliw alternatywnych.

Przewoźnicy obawiają się, że decydenci mogą nie dać im uczciwej szansy na włączenie się w dekarbonizację UE. Solidna infrastruktura do ładowania/zasilania pojazdów bezemisyjnych, równomiernie rozmieszczona na terenie całej UE, to podstawowy element umożliwiający przewoźnikom wykonanie tej zmiany. Jeśli budowa infrastruktury się opóźni, przewoźnicy nie będą mogli kupować nowych pojazdów, które zaczynają trafiać na rynek?- Raluca Marian, dyrektor ds. rzecznictwa UE w IRU i delegat generalny przy UE.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels