Josephs.Scot

Zobacz na żywo dwudrogowy samochód, który może holować 300-tonowe pojazdy
Utworzona: 2022-05-13

W tym roku, w całej Warszawie, podczas wyjątkowej sobotniej nocy, ponad 200 placówek otworzy swoje podwoje dla zwiedzających w czasie „Nocy Muzeów”. Specjalne atrakcje czekają też na miłośników kolei. W Stacji Muzeum będzie można zobaczyć m.in. samochód dwudrogowy zaprezentowany przez spółkę Trakcja.

REKLAMA
Tegoroczna edycja międzynarodowego święta muzeów odbędzie się 14/15 maja br. Wśród wielu atrakcji szczególnie wyróżnia się oferta Stacji Muzeum, która mieści się w budynku dawnego dworca Warszawa Główna przy ul. Towarowej 2. Placówka organizuje Kolejową Noc Muzeów, podczas której będzie można podziwiać zarówno stałą ekspozycje jak też nowości, w tym m.in. samochód dwudrogowy, który może poruszać się zarówno po zwykłej drodze jak też po torach.

Pojazd zaprezentowany przez spółkę Trakcja, to DAF XF DUO, prawie 11-metrowy, wielofunkcyjny samochód, którego zadaniem jest konserwacja i utrzymanie w czystości ciągów komunikacyjnych. Szeroki na ponad 2,5 m i wysoki na 4 m, waży ponad 23 tony. Jest w stanie holować pojazdy szynowe, o wadze nawet do 300 ton.

Kolejowa Noc Muzeów 2022 w Stacji Muzeum rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa do godz. 01:00. Wstęp do muzeum jest wolny.

Źródło: Trakcja
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels