Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Szybki i łatwy dostęp do usług cyfrowych

Utworzona: 2022-06-24


A wszystko za pośrednictwem platformy obsługiwanej przez Amazon Web Services (AWS).

Wachlarz dostępnych usług będzie obejemować wsparcie w różnych obszarach, od wykorzystania możliwości przewozowych flot, przez monitorowanie przepływu towarów po przetwarzanie zamówień – wszystko z jednego źródła. W tym celu Bosch i AWS rozpoczęły strategiczną współpracę. Bosch będzie odpowiedzialny za rozwój i obsługę platformy logistycznej, której rdzeniem jest rynek usług cyfrowych, podczas gdy AWS zapewni kompleksową ofertę usług chmurowych. Platforma ułatwi płynną interakcję między różnymi usługami i danymi, dając firmom transportowym i logistycznym znacznie większe korzyści z możliwości cyfryzacji bez konieczności tworzenia własnych, zasobożernych i kosztownych projektów informatycznych. Rynek usług będzie otwarty dla wszystkich dostawców cyfrowych usług logistycznych. Z inicjatywy skorzysta zarówno branża jak i konsumenci, na przykład ze względu na większą niezawodność i przejrzystość dostaw towarów i przesyłek. Firmy planują prezentację wstępnej wersji platformy logistycznej na targach Hannover Messe, której premiera w Europie, Indiach i Stanach Zjednoczonych zaplanowana jest na koniec 2022 roku.

Branża transportowo-logistyczna od lat przeżywa rozkwit. Podczas pandemii koronawirusa odnotowano kolejny wzrost liczby zamówień internetowych i dostawy paczek. Przewiduje się, że do roku 2030 światowy transport towarów wzrośnie o ponad 40%, a do roku 2050 liczba może nawet przekroczyć 145%. Ten wzrost pojawia się na rynku, który jest bardzo rozdrobniony i pozostaje mało efektywny w wielu obszarach, o czym świadczą następujące fakty: ponad 95% firm działających w tej branży na całym świecie to firmy z sektora MŚP. Około 9 na 10 firm posiada mniej niż 5 pojazdów. Większość spedytorów nadal organizuje swoją codzienną działalność ręcznie lub za pomocą zestawu osobnych programów komputerowych. Co więcej, według statystyk niemieckiego Ministerstwa Cyfryzacji i Transportu, ponad 150 mln kursów to puste przebiegi, co daje ponad 6,5 mld pustych kilometrów rocznie lub ponad 160 000 przejazdów dookoła Ziemi. Osłabia to nie tylko na wysiłki na rzecz ochrony klimatu, ale potęguje dotkliwy niedobór kierowców. Niemieckie Zrzeszenie Towarowego Transportu Drogowego, Logistyki i Gospodarki Odpadami (BGL) szacuje, że w samych Niemczech brakuje od 60 000 do 80 000 kierowców – a sytuacja na całym świecie staje się coraz bardziej dotkliwa.

Dzięki nowej platformie logistycznej Bosch chce zapewnić kluczowe rozwiązania wielu wyzwań stojących przed branżą transportową i logistyczną. Zaletą tej platformy jest to, że będzie stanowić całościowy ekosystem i środowisko oprogramowania, w którym przewoźnicy i spedytorzy będą mogli wybierać, rezerwować i wykonywać usługi różnych dostawców zgodnie z ich konkretnymi potrzebami. Pozwoli również na łatwą integrację aplikacji, które są już dostępne na rynku, np. w systemach zarządzania transportem. Dzięki wspólnemu wykorzystaniu danych dostępnych za pośrednictwem systemów telematycznych w pojazdach użytkowych, na przykład w ramach zarządzania flotą, możliwe będzie również łączenie i dopuszczanie wzajemnych oddziaływań pomiędzy usługami w różnych obszarach.

Źródło: Bosch
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels