Josephs.Scot

Stawia na rozwój
Utworzona: 2022-05-13

CEVA Logistics uruchomiła nowy magazyn w Jundiai w Brazylii, ustanawiając nowy standard zrównoważonego magazynowania w Ameryce Łacińskiej. Magazyn ma pełnić rolę center of excellence w regionie. Także w Polsce już wkrótce otworzy zautomatyzowane centrum dystrybucji e-commerce w Magnicach k/Wrocławia, zarządzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

REKLAMA

Wdrażane programy oszczędzają zasoby i ograniczają emisje

W ramach zobowiązania do zmniejszenia śladu węglowego, CEVA wprowadza nowe zasady zrównoważonego rozwoju w swoich oddziałach prowadzących operacje logistyki kontraktowej. W magazynie w Jundiai zastosowano półprzezroczyste płyty sufitowe i oświetlenie LED. Wdrożony też został program ponownego wykorzystania wody deszczowej oraz system termoakustyczny, który ma regulować temperaturę wewnątrz budynku. Dodatkowo prowadzone są badania, które mają określić ilość energii słonecznej, jaką można pozyskać z planowanej instalacji paneli słonecznych.

Zrównoważony rozwój w magazynie e-commerce w Magnicach k/Wrocławia

Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju CEVA będzie zarządzać także nowym centrum dystrybucji e-commerce i fullfilment, który już wkrótce ma być otwarty w Magnicach k/Wrocławia. Działający 24 godziny na dobę magazyn o powierzchni 40 tys. m.kw. dedykowany jest obsłudze ABOUT YOU, jednej z najszybciej rozwijających się platform modowych w Europie. Zastosowane będą tu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i automatyzacji, co zapewni większą wydajność procesów i do minimum skróci czas realizacji zamówień internetowych, z Polski i innych krajów Europy.

Obie firmy zobowiązały się do zarządzania nowym centrum dystrybucji w sposób zrównoważony. Wdrożą więc liczne rozwiązania typu greenfield, wśród których wymienić można panele słoneczne zapewniające czystą energię. Jego uruchomienie przyniesie duże korzyści biznesowe i ekonomiczne lokalnej społeczności. W magazynie znajdzie zatrudnienie ok. 1000 pracowników.

Źródło: CEVA Logistics
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels