Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Stawiają na rozwój drobnicy krajowej i zagranicznej oraz sieci dystrybucyjnej

Utworzona: 2022-03-07


FM Logistic planuje też na szerszą skalę wprowadzić nowe usługi z zakresu logistyki miejskiej.

Operator od początku swojej działalności w Europie Centralnej sukcesywnie rozwija zarówno działalność magazynową, jak i transportową. Poza 17 platformami logistycznymi w regionie operator posiada sieć magazynów przeładunkowych, 16 w Polsce, po 8 na Węgrzech i w Czechach oraz 2 na Słowacji. Sieć ta jest stale rozwijana tak, aby zoptymalizować obsługę klientów i sprostać zmieniającym się wymaganiom rynku. W ciągu ostatniego roku obroty działalności transportowej firmy w regionie wzrosły o niemal 10%. W najbliższym czasie operator planuje dalsze inwestycje w rozwój transportu drobnicowego zarówno krajowego, jak i międzynarodowego, modernizację i cyfryzację aktywności m.in. poprzez nowoczesne systemy i narzędzia usprawniające pracę administracyjną, czy śledzenie dostaw w czasie rzeczywistym.

W ramach dynamicznego rozwoju usług dla omnichannel operator zamierza też wzmocnić swoją obecność w kanale e-commerce również w transporcie, między innymi poprzez wdrożenie na szerszą skalę usług logistyki miejskiej. Koncepcja ta obejmuje dostawy na terenie miast, zarówno paletowe lub paczkowe do odbiorców B2B; dostawy B2C do konsumenta z bogatą propozycją usług dodatkowych (wniesienie, montaż, itp.) oraz magazyny miejskie, tj. ‘dark store’ wewnątrz miast oraz zlokalizowane na obszarach podmiejskich. Takie rozwiązania na dużą skalę funkcjonują już w FM Logistic we Włoszech, Hiszpanii i Francji.

Z początkiem roku odpowiedzialność za realizację tych zadań, jako Central Europe Transport Director z przejął Jacek Oraczewski.

Aktywność transportowa FM Logistic w regionie Europy Centralnej jest jedną z największych w całym FM Logistic na świecie. Chcemy tę pozycję utrzymać i rozszerzyć portfolio naszych klientów o inne branże nie tylko doskonaląc i rozwijając wachlarz naszych usług, ale też wzmacniając filary, na których tę aktywność zbudowaliśmy. Bliskie relacje z klientami oparte na zasadzie win-win, nacisk na partnerskie stosunki z kontrahentami, takimi jak przewoźnicy czy dostawcy rozwiązań i przede wszystkim inwestycja w nasze zespoły, naszych pracowników i ich rozwój zawodowy, to klucz do naszego sukcesu mówi Jacek Oraczewski, Central Europe Transport Director, FM Logistic.
Jacek Oraczewski jest związany z FM Logistic od 1999 roku. Przez blisko 4 lata odpowiadał za działalność FM w Polsce, a następnie przez blisko 18 lat zarządzał działem Transportu Międzynarodowego Grupy FM Logistic, który został stworzony od podstaw na bazie tej działalności w Polsce i prowadził działalność w całej Europie poprzez sieć oddziałów w 10 krajach. Od kwietnia 2021 pełnił funkcję Dyrektora ds. Rozwiązań Biznesowych w Transporcie Transgranicznym w strukturach globalnych FM Logistic. Obecnie powraca do struktur lokalnych firmy i jako zarządzający biznesem transportowym w Centralnej Europie będzie też wchodzić w skład zespołu zarządzającego firmą tzw. Committee of Directors w regionie.

Źródło: FM Logistic Central Europe
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels