Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jeszcze więcej atrakcji, pozytywnej energii, nowych partnerów i konkurencji

Utworzona: 2022-03-08


Jeszcze nie opadł kurz po ostatnich X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a już zbliża się ich kolejna edycja. Z roku na rok wydarzenie to bije rekordy popularności. Ubiegłoroczne eliminacje zgromadziły rekordową liczbę 1640 drużyn z całej Polski.

Przebieg X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, udało nam się zorganizować finały nie online, tak jak to było w 2020 r., ale na żywo, na Poznań Game Arena. Spotkanie z uczestnikami i partnerami OMM utwierdziło nas w przekonaniu, że warto kontynuować nasze działania. Dlatego w tym roku wracamy ze zdwojoną siłą i nowościami, o których będziemy na bieżąco informować. Dla uczestników oraz szkół przygotujemy szkolenia oraz cenne nagrody. Dla najbardziej aktywnych szkół zapewnimy wyposażenie ich warsztatów mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
W tym roku uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będą walczyć o podium w sześciu kategoriach:
✅ Młody Mechanik
✅ Mechanik Zawodowy
✅ Elektromobilni
✅ Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
✅ Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
✅ Młody Mechanik Motocyklowy – ta kategoria pojawia się w 2022 r. po raz pierwszy.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to również element walidacji nabytych oraz nowych kompetencji i umiejętności. Wpływamy na pobudzenie procesu „uczenia się” poprzez wsparcie edukacji rynkowej, procesem samokształcenia młodych uczestników. W naszym działaniu, bardzo ważnym ogniwem są opiekunowie zespołów. To ich wsparcie merytoryczne wiedzą i doświadczeniem pomaga dopełnić proces „uczenia się” - zrozumieniem materiału opracowanego przez produkt menadżerów i trenerów wiodących marek. Akademia Młodego Mechanika jest drogowskazem dla młodych i poprzez symbiozę oczekiwań pracodawców i chęć zdobywania wiedzy młodych mechaników pozwala na rozwój kompetencji w obszarze nowoczesnych technologii rynku zawodowców wyjaśnia Przemysław Müller, COO V8 Team.

Mechanik jak lekarz pierwszego kontaktu

Główny akcent XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to aktywne przyjęcie do serwisu. Zarówno młodzi, jak i zawodowi mechanicy, zdobędą wiedzę niezbędną do profesjonalnej obsługi klienta. Organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników stawiają sobie za cel przekonanie mechaników samochodowych do wykonywania pewnego stałego zakresu czynności przy okazji drobnych prac serwisowych takich jak np. wymiana oleju, filtrów czy opon.

Chodzi o wyrobienie w młodych i zawodowych mechanikach nawyku kontroli kilku podstawowych elementów technicznych, mających wpływ na bezpieczeństwo kierowcy. Przy okazji wymiany opon można także skontrolować np. zawieszenie, stan akumulatora, klocków i tarcz hamulcowych czy też stan płynów eksploatacyjnych wyjaśnia Sebastian Śliwka, który od wielu lat uczestniczy w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii Mechanik Zawodowy.

Po takiej kontroli klient powinien otrzymać listę usterek, które należy usunąć, a także termin kolejnej wizyty w warsztacie samochodowym.

Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla klienta, jak i samego warsztatu. Właściciel pojazdu otrzymuje informację o usterkach wymagających naprawy, a mechanik zyskuje na jego kolejnej wizycie, podczas której wykonuje naprawę. W warsztacie, w którym pracuję stosujemy np. tzw. mały przegląd zimowy. Nie koncentrujemy się tylko na awarii, z którą się zgłosił do nas klient, ale sprawdzamy również kilka podstawowych elementów, które mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy zimą dodaje Sebastian Śliwka.

Łączymy pokolenia, stawiamy na młodych

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to od lat miejsce spotkań przyszłych mechaników, ich nauczycieli, zawodowych mechaników i przedstawicieli partnerów wydarzenia, to czas wymiany doświadczeń i praktycznej edukacji. Wydarzenie ma już swoich wychowanków, którzy jeszcze niedawno uczestniczyli w konkurencjach dla uczniów szkół samochodowych – teraz, już jako zawodowi mechanicy, co roku walczą o zwycięstwo ze swoimi starszymi kolegami. Doświadczenia, jakie zdobywali na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników, procentują w ich życiu zawodowym.

Jeszcze jako uczeń z przyjemnością i wielką radością brałem udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Teraz jako student, startuję w kategorii Mechanik Zawodowy. Z perspektywy ucznia mogę powiedzieć, że bardzo dużo się nauczyłem. Niezwykle cenne są rozmowy z przedstawicielami firm, które przygotowują konkurencje. Można ich dopytać o szczegóły, rozwiać swoje wątpliwości. Obecnie wiadomości, jakie zdobyłem na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników, wykorzystuję na studiach mówi Karol Szczygielski, wielokrotny uczestnik Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, który w 2021 r. zajął 3. miejsce w kategorii Mechanik Zawodowy.
Nie bez znaczenia są kontakty zawodowe, jakie można nawiązać podczas udziału w Mistrzostwach, a także postrzeganie ich uczestników przez rynek pracy.

Już jako zawodowy mechanik wielokrotnie spotkałem się z bardzo pozytywnym odbiorem mojej osoby przez przyszłych pracodawców. Uczestnictwo w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników podnosi prestiż mojego CV i daje przewagę w sytuacji ubiegania się o pracę dodaje Karol Szczygielski.
Wartość edukacyjną Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podkreślają także zawodowi mechanicy, którzy od lat biorą w nich udział. „Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to nowe kontakty zawodowe i możliwość wymiany doświadczeń z innymi mechanikami. Mistrzostwa motywują do zdobywania wiedzy i ciągłego dokształcania się, bo aby przejść półfinały i konkurencje praktyczne, trzeba się do nich wszechstronnie przygotować, często z zagadnień, w których nie specjalizujemy się na co dzień” – mówi mechanik zawodowy Paweł Smoliński.

W Partnerach siła

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników wracają z pomocą swoich partnerów. To dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu wydarzenie z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu. Podczas przygotowań do eliminacji i w trakcie samych finałów uczestników OMM ponownie będzie wspierać marka PLATINUM ORLEN OIL. W ubiegłym roku dzięki akcji PLATINUM CARD zespół uczniowski w kategorii Młody Mechanik, który zdobył najlepszy wynik w testach wiedzy o środkach smarowych oraz płynach eksploatacyjnych, zyskał możliwość udziału w finałowej rozgrywce. PLATINUM ORLEN OIL to także niezapomniane spotkania z Ambasadorami tej marki – Robertem Kubicą, Kubą Przygońskim oraz Bartoszem Zmarzlikiem.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników nie mogłyby się odbyć bez marki FILTRON. W ramach „Akcji Filtracja”, dzięki materiałom edukacyjnym zamieszczonym w Akademii Młodego Mechanika uczestnicy Mistrzostw zdobywają wiedzę, przygotowują się do eliminacji, sprawdzają wiadomości rozwiązując testy, a na najlepszych czeka wyjątkowa nagroda – „zielona karta” uprawniająca do udziału w finałach. Tak będzie także i w tym roku.

Podobne akcje zapewniające uczestnikom XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników edukację i udział w finałach dzięki „zielonej karcie” przygotowali także inni partnerzy wydarzenia. Młodzi i zawodowi mechanicy będą mieli do wyboru udział w:
➡ „PLATINUM CARD” od marki PLATINUM ORLEN OIL
➡ „Akcja Filtracja” od marki FILTRON
➡ „Moje NEO Tools” od Grupy Topex
➡ „Naładuj się Wiedzą” od marki VARTA
➡ „Zielona Karta John Deere” od John Deere Polska
➡ „BEZ NAPINKI Z BRIGGS&STRATTON” od firmy Chabin – dystrybutora Briggs&Stratton.

Cyfrowe łącza i komputery już rozgrzewają przed tegorocznymi XI Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników tacy giganci jak Dell Technologies, Google For Education, GoCloud.pl.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team,Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Partnerem strategicznym Mistrzostw jest PLATINUM ORLEN OIL. Partnerami Mistrzostw są: FILTRON, Grupa Topex, NEO Tools, GRAPHITE, VARTA, ZF Aftermarket, TRW, SACHS, febi bilstein, John Deere, TÜV SÜD Polska, BOŚ Bank, PRE Biel, Overcome, Google For Education, GoCloud.pl, Dell Technologies, RNEW, Biuro Ekspertyz Technicznych i Szkoleń BETiS, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Briggs&Stratton, Chabin, Grupa DBK, TEC 2000, 3MM Racing, Yamaha, Pit Bike, LOCO, LCO, Yanosik, Yanosik Warsztaty, Fortus Auto, Targi Techniki Motoryzacyjnej, Poznań Motor Show, Poznań Game Arena, Duda Garage, Duda Motorsport, Hydrogen Poland, PACTT, Politechnika Rzeszowska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Instytut Badań Edukacyjnych. Patronem medialnym edukacyjnym wydarzenia jest Librus.

Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, są patronaty honorowe: Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, PARP, ARiMR, KRUS, KOWR, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Związku Dealerów Samochodowych.

Najważniejsze daty związane z Mistrzostwami

📌 14 lutego 2022 r. odbyła się konferencja prasowa (online), która oficjalnie rozpoczęła XI edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
📌 25 marca 2022 r. odbędą się półfinały do XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, gdzie połączymy się z całą Polską.
📌 Finały odbędą się 7-10 kwietnia 2022 r. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej i Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce.

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika tutaj.

Źródło: V8 Team
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels