Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Travel Wallet pomoże skrócić czas kierowców spędzony w kolejkach
Utworzona: 2022-02-10

Nowy cyfrowy produkt, który ma na celu usprawnienie procedur kontroli granicznej związanych z nowymi, postbrexitowymi regulacjami, oferowany jest przez P&O Ferries dla ich klientów frachtowych. Jest już dostępny na trasie operatora Dover - Calais.

REKLAMA
W ślad za nowymi granicznymi procedurami celnymi dla dostaw towarów z Europy do Wielkiej Brytanii które weszły w życie 1 stycznia 2022, P&O Ferries wprowadza nowe, bezpłatne cyfrowe rozwiązanie Travel Wallet (Portfel Podróżny), by pomóc przewoźnikom przygotować się przed podróżą i uprościć odprawę check-in dla kierowców frachtowych w swoich portach.

Pomoże on klientom wybrać, które dokumenty są niezbędne dla każdej przeprawy zależnie od wybranej trasy oraz przewożonego ładunku. Klienci mogą również zweryfikować posiadane dokumenty oraz zachować referencje celne w nowej aplikacji, generując jeden kod kreskowy, który może być użyty przez kierowców podczas odprawy check–in, usuwając bariery językowe i pozwalając kierowcom po prostu zeskanować jeden kod i wyruszyć w dalszą podróż.

Graniczne procedury celne wprowadzone w styczniu zeszłego roku spowodowały zamieszanie w branży transportowej co do wymaganych deklaracji dla każdej z przepraw. Kierowcy przedstawiali nieprawidłowe dokumenty podczas odprawy check-in, co prowadziło do wydłużonego czasu oczekiwania w portach.

P&O Ferries wierzy, że Travel Wallet pomoże skrócić czas spędzony przez kierowców w kolejkach oraz podczas odprawy check-in, skracając cały proces portowy nawet do 50%.

Nowe graniczne procedury celne dodają złożoności, czasu oraz kosztów procesu transportowego, zostaną jednak z nami na stałe i z biegiem czasu staną się nową rutyną. Wierzymy, jednak że każdy uczestnik branży powinien uczynić co w jego mocy aby uprościć cały proces i uczynić go jak najbardziej wydajnym, co jest także celem działań podejmowanych przez P&O Ferries. W minionym roku regularnie rozmawialiśmy z naszymi klientami o trudnościach, których doświadczają i monitorowaliśmy wpływ, jaki zmiany miały na nasze porty, aby wykryć najczęstsze problemy i znaleźć sposoby na ich rozwiązanie, zarówno jeśli chodzi o proces przed, jak i w dniu podróży. Problemem, który zidentyfikowaliśmy podczas odprawy check-in był fakt, że kierowcy nie posługujący się lokalnym językiem w portach często nie są pewni, jakie dokumenty celne powinni okazać, co powoduje przedstawianie pracownikom portów dziesiątek dokumentów do skanowania. Rozumiemy, że stanowi to wyzwanie dla kierowców, chcemy więc im w tym pomóc. Travel Wallet zapewnia kierowcom jeden główny kod kreskowy, który mogą zeskanować w kilka sekund, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania oraz kolejki dla każdego z pojazdów w naszym porcie. Travel Wallet może również wysyłać informacje na temat zmian statusu celnego (czy konieczna jest inspekcja celna), by klienci byli poinformowani o nim na każdym etapie podróży powiedział Peter Hebblethwaite, CEO P&O Ferries.
Operator promowy jest częścią DP World, wiodącego dostawcy zaawansowanych rozwiązań logistycznych, wspierających światowy handel. Travel Wallet został stworzony we współpracy z CNS, firmą oferującą rozwiązania cyfrowe w ramach CARGOES – spółki z grupy DP World.

Klienci korzystający z Travel Wallet będą również mieli dostęp do innych produktów ułatwiających procedury brexitowe, oferowanych przez platformę CARGOES, np. BEEMS Border Management Products, które są zestawem rozwiązań oferujących łatwy w użyciu system zarządzania dokumentami celnymi dla przewozów na trasach RORO (roll-on-roll-off) pomiędzy Wielką Brytanią i UE w oparciu o dostęp do wszystkich systemów celnych.

BEEMS Pre-lodgement zapewnia jeden punkt dostępu do systemów GVMS (w Wielkiej Brytanii) oraz Douane (we Francji), gdzie użytkownicy mogą wygenerować niezbędne referencje celne (GMR) oraz uzyskać aktualizacje statusów celnych w czasie rzeczywistym na czytelnym pulpicie aplikacji.

Safety and Security Declarations to prosta w użyciu platforma do generowania i przesyłania deklaracji Safety and Security (ENS, EXS) dla Wielkiej Brytanii i Francji. Z kolei produkt Customs Declarations to platforma zaprojektowana do generowania deklaracji celnych importowych i eksportowych w brytyjskich systemach celnych CHIEF i CDS.

Nasze produkty BEEMS Border Management pozwalają zminimalizować problemy spowodowane przez nowe wymogi dotyczące dokumentów celnych, zapewniając płynny i efektywny przepływ towarów. Produkty te są już dostępne, a pewne ulepszenia oraz dostępność na kolejnych trasach są planowane jeszcze w tym roku. Ostatecznie pełen pakiet produktów będzie oferował rozwiązania dla wszystkich obszarów łańcucha dostaw związanych z importem i eksportem ładunków do/z Wielkiej Brytanii. Travel Wallet jest częścią tego pakietu produktów i pozwoli znacznie uprościć obsługę dokumentów wymaganych przed dotarciem do portu, a także będzie ogromnym wsparciem dla kierowców, dlatego jesteśmy zachwyceni, że nasz partner P&O Ferries zaoferuje to rozwiązanie swoim klientom bezpłatnie powiedział Matthew Bradley, dyrektor zarządzający CNS/CARGOES w Wielkiej Brytanii.
Źródło: P&O Ferries
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
AUTOM szkolenia


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels