Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

125 milionów dolarów w ramach ugody
Utworzona: 2021-12-28

Nikola ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza ustaleniom Komisji w sprawie zarzutów oszustwa przeciwko założycielowi i byłemu dyrektorowi firmy, Trevorovi Miltonowi.

REKLAMA
W ramach ugody Nikola zgodziła się zapłacić Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 125 mln dolarów w pięciu ratach w ciągu dwóch lat. Pierwsza rata zostanie zapłacona do końca tego roku, natomiast pozostałe raty będą spłacane co pół roku do roku 2023. 4 listopada Nikola podała do publicznej wiadomości informację o dokonaniu rezerwacji 125 mln USD ze swoich zysków za trzeci kwartał na poczet spodziewanej ugody.

Z przyjemnością zamykamy ten rozdział, ponieważ firma rozwiązała już wszystkie kwestie będące przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez organy rządowe. Zamierzamy nadal realizować naszą strategię, aby spełnić obietnice zawarte w naszym planie biznesowym, m.in. dostarczyć naszym klientom samochody ciężarowe, rozbudowywać nasze zakłady produkcyjne oraz sieć sprzedaży i usług serwisowych, a także tworzyć nasz ekosystem infrastruktury wodorowej, w tym stacje produkcji, dystrybucji i dystrybucji wodoru.

Zgodnie z postanowieniami ugody Nikola ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza ustaleniom Komisji w sprawie zarzutów oszustwa przeciwko założycielowi i byłemu dyrektorowi firmy, Trevorovi Miltonowi. Firma podjęła działania w celu uzyskania zwrotu kosztów i odszkodowania od Trevora Miltona.

Źródło: Nikola
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels