Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe restrykcje we Francji- transport wyłączony
Utworzona: 2021-12-16

Władze francuskie zapowiedziały wprowadzenie od soboty 18 grudnia 2021 r. od godziny 0:00 nowych zasad wjazdu do ich kraju dla osób podróżujących z UK.

Osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii do Francji lub przez Francję będą musiały:
🚩 Przedstawić negatywny wynik testu (PCR albo antygenowego) wykonanego do 24 godzin przed kontrolą oraz
🚩 wykazać ważny powód podróży z listy opracowanej przez władze francuskie. Wśród ważnych powodów wymieniono m.in.: międzynarodowy transport towarów; tranzyt obywatela do miejsca swoje stałego zamieszkania w kraju Unii Europejskiej; tranzyt do 24 godzin przez strefę międzynarodową lotniska. Nie będą dozwolone podróże turystyczne oraz zawodowe, niewskazane wprost w wykazie.

Wykaz ważnych powodów TUTAJ

❗❗ Transport drogowy jest jednym z ważnych powodów. Kierowcy zawodowi są zwolnieni z testów i środków izolacyjnych. Poprzednie wymagania (deklaracja, zaświadczenie) nadal obowiązują. Dokument w języku angielskim i francuskim znajdziesz w poniższym linku.

Certyfikat UE znajdziesz TUTAJ

🚩 Ponadto władze francuskie zapowiedziały dla podróżujących z Wielkiej Brytanii wprowadzenie obowiązku rejestracji w utworzonym do tego celu systemie informatycznym, który pozwoli na ustalenie adresu ich pobytu we Francji i wydanie przez prefekta decyzji o skierowaniu na kwarantannę we wskazanym przez podróżnego miejscu. Osoba skierowana na kwarantannę będzie mogła się z niej zwolnić negatywnym wynikiem testu PCR lub antygenowego wykonanego po 48h od jej rozpoczęcia.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels