Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Plandeka EcoGeneration doceniona

Utworzona: 2021-11-08


Opadające w dół nadwozie aerodynamicznej naczepy kurtynowej S.CS, dostępnej w trzech różnych wersjach (EcoFIX, EcoFLEX i EcoVARIOS), pozwala na znaczne zmniejszenie oporów powietrza. Dzięki temu osiągnięto oszczędności paliwa na poziomie ponad 10%.

Koncepcję naczepy EcoGeneration została zaprezentowana przez Schmitz Cargobull na początku 2021 roku pod hasłem „Nowe spojrzenie na zagadnienie zrównoważonego rozwoju”.

W modelach EcoFLEX i EcoVARIOS w zaledwie kilku krokach można wykorzystać pełną wysokość przestrzeni ładunkowej poprzez podniesienie dachu z tyłu. Ta koncepcja oferuje ogromne potencjalne oszczędności, szczególnie w przypadku zleceń transportowych, które nie wymagają pełnej wysokości przestrzeni ładunkowej. Wszystko to osiąga się bez znaczącej zmiany funkcji naczepy, wydajności transportowej i sposobu obsługi. Pojazdy EcoGeneration są w stanie znacznie obniżyć koszty paliwa i ślad węglowy.

W konkursie „German Sustainability Prize Design 2022” wyróżnia się najlepsze rozwiązania ze wszystkich dziedzin życia codziennego. W tym przypadku fizyczny projekt produktu nie jest jedynym czynnikiem. Chodzi bardziej o takie opracowanie dowolnego produktu, systemu lub usługi, aby osiągnąć jak największe korzyści z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród podczas Kongresu Zrównoważonego Rozwoju w Düsseldorfie, który odbędzie się 2 grudnia br.

Źródło: Schmitz Cargobull
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels