REKLAMA

Zgłoś swój udział w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników
Utworzona: 2021-06-09

Nie czekaj i zarejestruj się już teraz!!! Udział w zawodach jest BEZPŁATNY. Zapisy trwają do 18 czerwca 2021 r. do godziny 11:59.

REKLAMA
Motoryzacja to Twoje hobby, wiążesz swoją przyszłość z rynkiem motoryzacyjnym, chcesz pogłębić swoją wiedzę, poznać profesjonalistów z branży, podobnych sobie pasjonatów, uczyć się a przy tym dobrze bawić i odnieść sukces na rynku pracy? Nie czekaj! Już teraz zgłoś swój udział do X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

To już ostatni moment na zgłoszenie udziału w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie wyjątkowa. Do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dołączyli nowi partnerzy. A to oznacza wiele nowości przygotowanych specjalnie dla Was! Co nowego czeka Was podczas tegorocznej edycji?

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbędą się w sześciu kategoriach:

 • Młody Mechanik
 • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
 • Elektromobilni
 • Młody Lakiernik
 • Mechanik Zawodowy
 • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych – kategoria pojawia się na Mistrzostwach po raz pierwszy.

 • Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to nieco inne zasady udziału dla zespołów uczniowskich. Specjalnie dla Was organizatorzy wydarzenia zmienili je tak, by zachęcić jak najwięcej z Was do udziału i sprawdzenia szkolnej wiedzy w praktyce.

  Po raz pierwszy w historii wydarzenia szkoły mogą zgłosić udział nieograniczonej liczby uczestników. Po raz pierwszy również uczniowie mogą wziąć udział indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach, każdy jednak musi mieć przydzielonego opiekuna. Uczestnicy mogą zapisać się jednocześnie do kilku kategorii. Dodatkowo, jeden opiekun może być przypisany do kilku zespołów jednocześnie. Nowe zasady uczestnictwa pozwalają Wam na udział znacznie większej liczby reprezentantów szkoły niż do tej pory.

  Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to wydarzenie całoroczne. Aktywności, atrakcje czy szkolenia i inicjatywy edukacyjne nie kończą się wraz z finałem. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to inicjatywa edukacyjna łącząca sferę edukacji z biznesem. Na wsparcie organizatorów i partnerów, pomoc w edukacji i dodatkowe korzyści możecie liczyć przez cały rok.

  Wydarzenia i nowości X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników:

 • Nowy partner strategiczny – PLATINUM ORLEN OIL. X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników zyskały strategicznego partnera – markę znaną z wysokiej jakości olejów silnikowych. Dzięki współpracy, zyskujecie niepowtarzalną okazję, by czerpać z wiedzy ekspertów PLATINUM ORLEN OIL. Marka ta zadba także o Wasz komfort – dostarczy firmowe kombinezony. Ale to nie wszystkie atrakcje, na jakie możecie liczyć ze strony PLATINUM ORLEN OIL. Wyjątkową atrakcją, jaką przygotowała marka PLATINUM ORLEN OIL, jest PLATINUM CARD. Zespół uczniowski, który zdobędzie w ramach Akademii Młodego Mechanika najlepszy wynik w testach wiedzy o środkach smarowych oraz płynach eksploatacyjnych zyska możliwość udziału w finale Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a szkoła, z której pochodzi drużyna, otrzyma produkty ORLEN OIL oraz upominki z logo marki PLATINUM ORLEN OIL. Nowy partner Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to także szansa na kontakty z profesjonalistami z branży olejowej, poszerzenie wiedzy na temat środków smarowych, a dodatkowo spotkania z Ambasadorami marki. Obserwujcie nasze media społecznościowe – niedługo więcej szczegółów!

 • Bank Ochrony Środowiska – nowy partner Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W tym roku dołączył także BOŚ. Zadba on o dostarczenie Wam wiedzy z zakresu ekologii. Najlepsi mogą liczyć na „zieloną kartę” uprawniającą do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w ramach akcji „BOŚ Edukacja”. Szczegóły podamy wkrótce.

 • Akademia Młodego Mechanika. Dzięki nim (www.akademiamłodegomechanika.pl), szkoleniom i materiałom edukacyjnym dostarczanym przez partnerów, otrzymacie wskazówki, jak przygotować się do finałów, na jakie obszary warto zwrócić uwagę, pogłębicie swoją wiedzę z zagadnień, z jakimi spotkacie się podczas eliminacji czy finału. Akademia Młodego Mechanika to także jej twórcy i ambasadorzy: Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo – również ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników oraz jego syn Karol Duda, 15-letni kierowca wyścigowy, który posiada 2 tytuły mistrza w Pucharze AERDC 2018, AWD i JUNIOR - #ŁączymyPokolenia. To hasło będzie towarzyszyło transmisji, jaka w ramach Akademii Młodego Mechanika, zostanie przeprowadzona z „Garażu Dudy”. Wraz z Grzegorzem Dudą i jego synem Karolem wezmą w niej udział partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i goście specjalni. To waśnie wtedy zdradzimy Wam więcej szczegółów dotyczących przebiegu eliminacji oraz wylosujemy dla najbardziej aktywnych uczestników transmisji limitowaną odzież Duda Garage Akademia Młodego Mechanika. Grzegorz i Karol Duda wybiorą najlepszych uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 • Nowi partnerzy technologiczni. W tym roku o zaplecze technologiczne Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zadbają firmy Google, GoCloud, Dell Technologies i LOCO. Dzięki nowoczesnym, najnowszym technologiom dostarczonym przez gigantów rynku usług cyfrowych i IT eliminacje i finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zyskają zupełnie inny wymiar. W tym roku połączenie z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędzie się za pośrednictwem platformy Google Meet.

 • Akcja Filtracja. Powraca znana uczestnikom poprzednich edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników „Akcja Filtracja” – w tym roku kierowana nie tylko do młodych, ale także do zawodowych mechaników. Wystarczy wejść na akademiamlodegomechanika.pl, zarejestrować się na platformie, przejść szkolenie marki FILTRON i wypełnić test sprawdzający zdobytą wiedzę. A jest o co walczyć. Nagroda jest wyjątkowo atrakcyjna – to „zielona karta” uprawniająca do udziału w finałach oraz nagrody rzeczowe. Wiedzę dotyczącą filtracji możecie także pogłębiać na stronie academy.filtron.eu.

 • Partnerem strategicznym kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych jest firma Kramp, która w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny. Firma służy klientom od pokoleń, dzieląc się wiedzą, doświadczeniem i wspierając ich nie tylko dostarczając części i sprzedając je, ale również oferując wartość dodaną: w postaci rozwiązań biznesowych, aplikacji Kramp, rozwiązań technicznych i wsparcia ekspertów. Kramp jest również właścicielem sieci sklepów Grene. Eksperci Kramp i Grene dostarczą Wam potężną dawkę wiedzy z zakresu serwisowania maszyn i pojazdów rolniczych zarówno w ramach Akademii Młodego Mechanika, jak i eliminacji oraz finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 • Jak co roku merytoryczną dawkę wiedzy oraz cenne nagrody zagwarantuje firma febi. Ferdinand Bilstein to jedna z najstarszych niemieckich marek motoryzacyjnych skupiająca znane i rozpoznawalne przez mechaników marki takie jak febi, Swag i Blue Print. Marka febi wyspecjalizowana jest w elementach układu kierowniczego i zawieszenia, elementach metalowo-gumowych, układach hamulcowych oraz podzespołach układu elektrycznego do samochodów osobowych i użytkowych. Oferta obejmuje ponad 44 000 części zamiennych do wszystkich popularnych modeli samochodów osobowych i użytkowych. Firma jest zarówno dostawcą jak i producentem dlatego też odpowiednie standardy jakościowe febi konsekwentnie dotyczą wszystkich części i usług a w ofercie febi znajdują się wyłącznie produkty o jakości OE. Cały asortyment jest objęty 3- letnią gwarancją producenta.

 • Certyfikaty i elektromobilność. Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych w ramach ogólnopolskiej akcji elektromobilni.pl, TÜV SÜD, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich, Politechniką Rzeszowską oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego otrzymacie specjalnie dla Was przygotowane certyfikaty potwierdzające zdobycie wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu mechanika pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Elektromobilność zdominuje w tym roku Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Zagadnienia obsługi pojazdów elektrycznych i hybrydowych, czy wykorzystania paliw alternatywnych będą obecne we wszystkich kategoriach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Specjalnie dla Was tworzymy nową kwalifikację zawodową. Przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o utworzenie kwalifikacji rynkowej z zakresu mechaniki pojazdów elektrycznych i hybrydowych – stay tunned!
 • Nagrody

  Tak, jak co roku, będziecie walczyć o cenne nagrody, choć nie one są najważniejsze. Uczniowie będą rywalizować o nagrody indywidualne, a dla swoich szkół będą mogli zdobyć VOUCHERY (do zrealizowania na wyposażenie do warsztatów szkolnych), szkolenia oraz wizyty w zakładach produkcyjnych partnerów. Organizatorzy nie zapomną również o nauczycielach – tak ważnych dla całego procesu edukacji. Każdy uczestnik eliminacji otrzyma dyplom, a finaliści i ich opiekunowie certyfikaty. Do najbardziej aktywnych szkół, które zaangażują się w promocję wydarzenia oraz dla tych, które wystawią jak najwięcej uczestników, trafią cenne upominki.#WspieramyPolskieSzkoły. VOUCHERY oraz nagrody rzeczowe trafią również do zwycięzców kategorii Mechanik Zawodowy, a Yanosik wraz ze swoim portalem Yanosik Warsztaty zapewni widoczność oraz promocję zwycięskiego warsztatu.

  Nie czekaj i zarejestruj się już teraz!!! Udział w zawodach jest BEZPŁATNY. Zapisy trwają do 18 czerwca 2021 r. do godziny 11:59. Instrukcja rejestracji poniżej.

  Bezpośredni link do instrukcji rejestracji TUTAJ

  Osobom, które nie dostaną się do finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zapewnimy szkolenia przygotowywane razem z TÜV SÜD Polska - nie zapomnimy o Was!

  Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie, V8 Team oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

  Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie mistrzostwamechanikow.pl oraz na facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

  Zapisy do Mistrzostw Mechaników na platformie akademiamlodegomechanika.pl

  Źródło: V8 Team
  Do ulubionych
  Photo by Josh Hild from Pexels