REKLAMA

Wezwali kierowców do sprzątania dróg
Utworzona: 2021-06-09

Śmieci są nie tylko nieestetyczne, ale stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego oraz dla dzikiej przyrody i środowiska. Z tego względu Angielski Zarząd Autostrad przyłączył się do akcji usuwania śmieci z dróg.

REKLAMA
W ramach przygotowań do akcji Wiosennego Sprzątania podjęto współpracę z lokalnymi władzami i grupami woluntariuszy zajmujących się zbieraniem nieczystości. Na południowym wschodzie Anglii zorganizowano usuwanie śmieci na autostradzie A27 w Southwick. Zebrano tam ponad 138 worków. W tym miesiącu zbiórka odpadów odbędzie się przy autostradzie A31 w Avons Heath Country Park w pobliżu Ringwood, w hrabstwie Dorset. W hrabstwie Midlands na autostradzie A38 w Staffordshire zebrano ponad 70 worków śmieci, a także materac i 1000-litrową beczkę po oleju. W ubiegłym roku w trakcie Wiosennego Sprzątania zebrano 12 000 worków nieczystości.

Choć tegoroczna akcja potrwa do 13 czerwca, Angielski Zarząd Autostrad przez cały rok zbiera śmieci na autostradach i na wybranych drogach kategorii A. Odpowiedzialność za usuwanie nieczystości na wszystkich pozostałych drogach spoczywa na władzach lokalnych. Zarząd wezwał kierowców do włączenia się w działania zmierzające do zmniejszenia ilości śmieci na krajowych autostradach w ramach akcji Wiosennego Sprzątania (28 maja - 13 czerwca).

Źródło: gov.uk
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels