REKLAMA

Temat szczepień dla kierowców powraca
Utworzona: 2021-06-09

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dr Tedros Adhanom Ghebryesus, pozytywnie zareagował na niedawny apel IRU w sprawie szczepień przeciw COVID dla kierowców.

REKLAMA
W połowie maja br. IRU wezwało Światową Organizację Zdrowia (WHO) i rządy krajowe do pilnego wprowadzenia wzajemnie uznawanego na całym świecie cyfrowego świadectwa szczepień dla kierowców ciężarówek i autokarów, o czym pisaliśmy (link poniżej).

Alarmują w sprawie szczepień kierowców

Dr Tedros stwierdził, że WHO uznała pracowników transportu drogowego za należących do kategorii pracowników niezbędnych. Szef WHO zaprosił IRU do udziału w pracach multidyscyplinarnej grupy zajmującej się cyfrowymi świadectwami szczepień, która ma zapewnić ich spójność, interoperacyjność i zgodność.

Od początku pandemii wzywaliśmy do lepszej globalnej koordynacji działań walki z pandemią, aby zapobiec zakłóceniom w sieciach transportu drogowego i multimodalnego. Po słowach wsparcia ze strony sekretarza generalnego ONZ Guterresa na początku tego roku, cieszę się, że WHO także poparła nasz apel powiedział sekretarz generalny IRU Umberto de Pretto.

Dr Tedros wyraził głębokie uznanie dla pracy branży transportu drogowego i jej kierowców w zapewnianiu nieprzerwanych usług transportowych w czasie pandemii, zwłaszcza jeżeli chodzi o dostawy leków, sprzętu medycznego i pomocy humanitarnej. Zapewnił również IRU, że WHO podejmuje ciągłe starania mające na celu ułatwienie bezpiecznego powrotu do normalnej działalności.

Źródło: IRU
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels