REKLAMA

Volvo przejmuje szwajcarską firmę
Utworzona: 2021-05-04

Grupa Volvo podpisała ostateczne umowy na przejęcie 60% udziałów Designwerk Technologies AG. Inwestując w tą firmę, producent chce uzupełnić swoje obecne możliwości w zakresie niszowych produktów i rozwiązań.

Firma Designwerk Technologies posiada silne kompetencje w zakresie elektromobilności i specjalizuje się w opracowywaniu, prototypowaniu i wytwarzaniu niszowych produktów niskoseryjnych reprezentujących pełne spektrum elektromobilności przemysłowej, co czyni ją doskonałym uzupełnieniem możliwości Volvo Group. Dzięki tej inwestycji Grupa Volvo będzie mogła łatwiej przestawić się na rozwiązania transportowe neutralne dla klimatu we wszystkich segmentach mówi Lars Stenqvist, dyrektor ds. technologii Volvo Group.

Designwerk Technologies oferuje produkowane na zamówienie ciężarówki elektryczne pod marką Futuricum, szybkie ładowarki mobilne oraz systemy akumulatorów wysokiego napięcia.

Cieszymy się z możliwości dalszego wspierania transformacji elektromobilności, jaka odbywa się w Grupie Volvo, oferując dodatkową elastyczność i wydajność. Łącząc efekt skali i kompetencje, jakie zapewnia Volvo z naszą produkcją niszową, będziemy mogli zarówno przyspieszyć niezbędne wdrożenie pojazdów elektrycznych i infrastruktury wspierającej, jak i zwiększyć udział bezemisyjnych przejazdów na drogach mówi Adrian Melliger, dyrektor generalny Designwerk Technologies.

Designwerk Technologies będzie nadal działać jako samodzielna firma.
Zakończenie transakcji ma nastąpić w najbliższych tygodniach. Transakcja nie ma znaczącego wpływu na dochody ani sytuację finansową Grupy Volvo.

Źródło: Grupa Volvo
grafika poglądowa
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels