Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zmiana organizacji ruchu w związku z pracami remontowymi na A4 Katowice-Kraków

Utworzona: 2021-04-02


8 kwietnia br. na autostradzie rozpoczną się prace remontowe w ramach ostatniego etapu wymiany nawierzchni drogi. Nową masę bitumiczną zyska fragment pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice.

Budowa będzie prowadzona na jezdni w kierunku do Krakowa na 3,5 km odcinku pomiędzy węzłem Murckowska a węzłem Brzęczkowice. Remont poprzedzi przygotowanie tymczasowej organizacji ruchu, co będzie się odbywało w porach nocnych do 8 kwietnia, z przerwą na czas świąt wielkanocnych. W czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas ruchu i wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości.

Zgodnie z nową organizacją ruchu zjazd z autostrady A4 na węzeł Mysłowice (km 346,8), dla kierowców jadących do Krakowa, będzie możliwy tylko z prawego pasa ruchu. Kierowcy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony na jezdni przeciwnej (w kierunku Katowic), nie będą mieli możliwości zjazdu do Mysłowic. Zjazd na węźle Mysłowice dla kierowców jadących w kierunku Katowic będzie możliwy, jak dotąd, z obu pasów ruchu.

Wymianę nawierzchni na naszym odcinku autostrady A4 prowadzimy od początku z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców, prowadząc prace na krótkich odcinkach i zachowując dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Podobnie będzie i tym razem, za wyjątkiem okresu prac przygotowawczych i wprowadzania zmian w organizacji ruchu. Informacja o zmianie organizacji ruchu w rejonie węzła Mysłowice umieszczona zostanie na tablicach ustawionych przed rozdzieleniem pasów ruchu. Prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Zakończenie prac zaplanowano na połowę maja 2021 r.

Źródło: Stalexport Autostrada Małopolska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels