Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Litwa zaczyna wymagać testów na granicy
Utworzona: 2021-03-29

Osoby przybywające na Litwę z Polski obowiązuje konieczność posiadania negatywnego testu na Covid-19. Kierowcy znaleźli się w grupie wyjątków.

Kierowcy zostali zwolnieni z obowiązku posiadania testu jeżeli czas ich pobytu na Litwie jest krótszy niż 72 h. Pracownicy takich firm muszą się jednak izolować od czasu wjazdu na Litwę do czasu jej opuszczenia, ale nie dłużej niż 10 dni. Wyjątek stanowią przewoźnicy, zatrudnieni w międzynarodowym transporcie drogowym, przybywający na Litwę na kilka godzin. Chodzi m. in. o kierowców, dostarczających lub odbierających ładunki oraz osoby, także tych, którzy przez Litwę przejeżdżają tranzytem.

Dodatkowo każda osoba przybywająca na Litwę, powinna PRZED WJAZDEM zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim.

Link do ankiety

Kwarantanna i test nie obowiązuje również osób udających się przez Litwę tranzytem, osób które posiadają zaświadczenie z zakładu opieki zdrowotnej stwierdzające, że dana osoba już została zaszczepiona przeciwko COVID-19 oraz osób, które posiadają zaświadczenie z zakładu opieki zdrowotnej stwierdzające, że dana osoba przechorowała COVID-19 (zakażenie koronawirusem) i zakażenie wirusem SARS-CoV-2 było potwierdzona testem PCR lub Antigen test, Rapid antigen test (RATs), ​​​​​nie później niż 90 dni przed powrotem/przybyciem na terytorium Republiki Litewskiej (zaświadczenia powinny być wydane lub przetłumaczona na język litewski, angielski lub rosyjski).

Źródło: gov.pl
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels