Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Od dzisiaj testowanie na lotnisku Manston zawieszone
Utworzona: 2021-03-21

Ciężarówki zmierzające do portu w Dover nie są już kierowane na teren należący do Departamentu Transportu, gdzie wcześniej wykonywano testy na Covid-19 oraz kontrole celne.

Od dzisiaj, ruch ciężarowy zarządzany jest w ramach operacji Brock na odcinku między skrzyżowaniami 8 i 9 na nitce autoastrady M20 w kierunku wybrzeża, gdzie jeden pas jest przeznaczony dla ciężarówek zmierzających do Eurotunelu, a drugi dla pojazdów udających się do portu w Dover. Kierowcom, którzy będą próbować znaleźć inną trasę poza wyznaczoną w ramach Operacji Brock, grożą sankcje karne.

Zaleca się, aby kierowcy samochodów ciężarowych, którzy potrzebują testu na Covid-19 przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii, wykonali go przed wjazdem na teren hrabstwa Kent, aby uniknąć opóźnień. Każdy, kto przybędzie bez wyniku testu, zostanie skierowany do jednego ośrodka w Sevington, niedaleko Ashford.
---

Warto pamiętać, że od 16 marca br. kierowcy ciężarówek, którzy przebywali w Wielkiej Brytanii krócej niż 48 godzin, nie muszą przestrzegać obowiązku wykonania testu Covid. Pomiędzy Niderlandami a władzami Wielkiej Brytanii nadal istnieje spór interpretacyjny, w jaki sposób kierowcy mogą udowodnić, że nie przebywali w Wielkiej Brytanii dłużej niż 48 godzin. Francja złagodziła środki w dniu 21 lutego br., - kierowcy powracający do Francji, którzy spędzili w Wielkiej Brytanii mniej niż 48 godzin, nie muszą mieć negatywnego wyniku testu Covid. Podczas podróży z Francji do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem promu/Eurotunnelu, kierowcy otrzymają automatycznie dowód potwierdzający czas przeprawy. Należy ten dokument okazać podczas odprawy w podróży powrotnej. Obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu pozostaje dla kierowców, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii dłużej niż 48 godzin. Kierowcy ciężarówek przybywający do Kent z dowodem negatywnego testu Covid i ważnym KAP są teraz wysyłani do portu lub terminalu Eurotunnel.

Więcej szczegółowych informacji TUTAJ 📌

WIELKA BRYTANIA

Poniżej mapa miejsc, w których kierowcy mogą wykonać darmowy test:

Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels