Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kolejki na granicach. Kierowcy – chłopiec do bicia? I zaszczepienia?

Utworzona: 2021-02-16


Związek TLP zaapelował do ministra zdrowia o wystąpienie do władz krajów UE o zwolnienie z wymogu poddawania się testom kierowców zaszczepionym przeciwko COVID-19. TLP postuluje również szybkie zaszczepienie polskich kierowców zawodowych.

Organizacja pracodawców Transport i Logistyka Polska skierowała oficjalne pismo do ministra zdrowia o uwzględnienie kierowców wykonujących przewozy towarowe i pasażerskie w planach wczesnego etapu szczepień przeciwko COVID-19. TLP wystąpiło także z wnioskiem o wystąpienie przez stronę polską do władz innych państw członkowskich UE o zwolnienie z wymogu poddawania się testom kierowców zaszczepionym przeciwko COVID-19.

Powodem jest wprowadzenie przez Niemcy, Tyrol (Austria) i Czechy obowiązku przedstawiania przez kierowców ciężarówek wyników testów na COVID-19 wykonanych na 48 godzin, a w niektórych przypadkach nawet 36 godzin przed wjazdem do danego kraju. Wywołało to chaos w europejskim drogowym transporcie towarów, a zwłaszcza na ważnym szlaku z Włoch na północ przez przełęcz Brenner. Skutkiem może być zaburzenie łańcuchów dostaw w Europie,

Pełen tekst zamieszczony na stronie TLP: TLP WNIOSKUJE DO MINISTRA ZDROWIA O SZCZEPIENIA DLA KIEROWCÓW

Poniżej pismo do ministra zdrowia


Redakcja etransport.pl
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels