REKLAMA

Brexitowa rzeczywistość na granicy - strażnicy konfiskują jedzenie
Utworzona: 2021-01-12

W związku z zakończeniem okresu przejściowego w relacjach pomiędzy Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską na granicach krajów członkowskich zaczęły obowiązywać rozmaite obostrzenia.

REKLAMA
Jak pokazuje filmik przygotowany przez holenderską telewizję, który krąży w mediach społecznościowych, kierowcy podróżującemu z Wielkiej Brytanii do Holandii strażnik graniczny w porcie skonfiskował kanapki z szynką...


Bowiem jak poinformowała holenderska strona rządowa, jeśli pochodzisz z kraju Unii Europejskiej wjeżdżając do Holandii możesz ze sobą zabrać mięso, ryby oraz nabiał. Natomiast jeśli pochodzisz z kraju spoza UE, nie możesz wwozić mięsa i nabiału. Wyjątkiem są ryby, których możesz wwieźć do 20 kg. Ponadto, nie wolno przywozić warzyw i owoców.

Szczegółowa lista rzeczy, które można zabrać ze sobą w bagażu lub nie jadąc do Holandii

❗❗ Wwożenie żywności i napojów do krajów UE

Kierowcy podróżujący do UE powinni być świadomi dodatkowych ograniczeń w przywozie żywności na własny użytek, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. W przypadku przewożenia zabronionych towarów w bagażu, pojeździe lub przy sobie należy je zużyć, skonsumować lub pozbyć się ich na granicy lub przed granicą.

Od 1 stycznia 2021 r. nie można przywozić do UE produktów pochodzenia zwierzęcego zawierających mięso lub nabiał (np. kanapka z szynką i serem). Istnieją wyjątki od tej zasady i dotyczą one pewnych ilości mleka w proszku dla niemowląt, żywności dla niemowląt, żywności specjalnej lub specjalnie przetworzonej karmy dla zwierząt domowych. Ponadto, na terytorium UE nie można przywozić niektórych roślin i produktów roślinnych. Więcej informacji w poniższym linku.

❗ Szczegółowe wytyczne dla przewoźników i kierowców zawodowych po 1 stycznia 2021 roku
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels