REKLAMA

Przed wjazdem każdy kierowca zawodowy musi się zarejestrować
Utworzona: 2021-01-12

W celu poprawy kontroli rozprzestrzeniania się pandemii wirusa Covid-19, rząd Norwegii wprowadził szereg zasad obowiązujących wszystkich, którzy planują przyjazd do tego kraju.

REKLAMA
Jak poinformowało hiszpańskie stowarzyszenie transportowe FENADISMER, każdy podróżujący, niezależnie od tego, czy jest obywatelem Norwegii czy pochodzi z innego kraju musi dokonać rejestracji przez Internet przed przekroczeniem granicy. Dotyczy to również pracowników branży transportu i kierowców zawodowych. Dzięki temu, wszystkie osoby udające się do Norwegii muszą dostarczyć informacje potwierdzające przestrzeganie środków zapobiegawczych w zakresie wykrywania i monitorowania chorób, a tym samym potwierdzenia, czy są zwolnione z kwarantanny, testów PCR, itp.

❗ W przypadku pracowników zatrudnionych w branży transportu drogowego wymagana będzie JEDYNIE rejestracja z podaniem wymaganych informacji. ❗ Na tej podstawie będą zwolnieni z testu PCR oraz z obowiązku poddania się kwarantannie. Rejestracji można dokonać na stronie podanej poniżej, obecnie dostępnej tylko w języku norweskim i angielskim.

Link do strony rejestracyjnej

W celu rejestracji konieczne będzie podanie adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego oraz podanie w Części 1 danych osobowych przewoźnika lub kierowcy (imię i nazwisko), daty urodzenia, numeru telefonu i PESEL, dowodu osobistego lub paszportu i listy krajów, odwiedzonych w ciągu ostatnich 14 dni. Po zakończeniu rejestracji otrzymuje się potwierdzenie, które w razie potrzeby należy okazać policji w czasie kontroli granicznej.

Źródło: FENADISMER
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels