REKLAMA

Zakupili 1300 DAF-ów XF 480 Super Space Cab
Utworzona: 2021-01-14

Doceniając niezawodność i niskie zużycie paliwa, hiszpańska firma transportowa Primafrio Group po raz kolejny złożyła duże zamówienie. Realizacja potrwa do końca 2023 r.

Od momentu powstania we wczesnych latach 60-tych, Primafrio Group stała się wiodącym przewoźnikiem na rynku hiszpańskim, specjalizującym się w transporcie chłodzonej i mrożonej żywności oraz towarów o wysokiej wartości. Obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się firm transportowych w Europie. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Murcji, natomiast spółki zależne zlokalizowane są w Andaluzji, Katalonii, Kraju Basków i Lizbonie, a także we Francji i Niemczech. Do końca 2020 roku liczba pojazdów marki DAF we flocie Primafrio Group osiągnęła 900 sztuk.

Pierwszą umowę na dostawę 1000 ciężarówek DAF dla Primafrio Group zawarto w 2016 r., a pierwsze 300 pojazdów zostało oddanych do użytku rok później. Codzienna praktyka pokazała, że ciężarówki marki DAF wyznaczają standardy pod względem niezawodności, oszczędności paliwa i komfortu kierowcy. Nowe zamówienie jest częścią naszego planu odnowy floty, dzięki czemu będziemy dysponowali pojazdami wyposażonymi w najnowsze zaawansowane technologie, jakie są obecnie dostępne na rynku powiedział José Esteban Conesa, dyrektor generalny Primafrio.
Dyrektor generalny firmy dodał, że nowe zamówienie umacnia doskonałe relacje z firmą DAF. Dzięki 1300 ciężarówkom DAF XF Super Space Cab przewoźnik będzie w stanie jeszcze bardziej poprawić rentowność i wydajność na swoich trasach. Zastosowanie wysoce wydajnych ciągników XF zmniejszy też ślad węglowy ich floty.

Fakt, że czołowi operatorzy transportowi, tacy jak Primafrio Group, decydują się na zakup modelu DAF XF w oparciu o wieloletnie doświadczenie, jest dowodem uznania dla niezawodności, wydajności i komfortu kierowcy. To także oznaka pozytywnej koniunktury rynkowej: znowu zaczyna rosnąć popyt na usługi transportowe. Dlatego cieszymy się, że możemy wesprzeć branżę ciężarówkami wysokiej jakości dodał Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF Trucks.

Źródło: DAF
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels