REKLAMA
TRAILER Magazine

Niezwykły DAF
Utworzona: 2020-11-21

Słowa niezwykły użyliśmy w tytule przynajmniej z dwóch powodów. Raz, że pojazdy holenderskiej marki nie stanowią częstego widoku na szwedzkich drogach, a poza tym Daniel Mattsson udowodnił, że biały kolor, który jest głównie kojarzony z flotowymi autami, także może skutecznie przyciągnąć oko.

Słońce świeci na niebieściutkim niebie, dzięki lekkiej bryzie nie czuć upału, a więc zapowiada się piękny, letni dzień. Czy może być lepiej? W sumie, piękna ciężarówka byłaby wisienką na torcie. Taką posiada Daniel Mattsson. Spotykamy się z nim w firmie Inge Mattssons Åkeri AB niedaleko Olofström w południowej Szwecji.

Chwilę później Daniel uruchamia silnik swojego DAF-a FAS XF530Z, wcześniej zostawiając oczywiście buty na stopniu schodów. Miejscem docelowym naszej wspólnej podróży jest Goeteborg. Podróż przebiega spokojnie i wygodnie dzięki zawieszeniu pneumatycznemu na wszystkich osiach. Kilometr za kilometrem biegnie, podczas gdy my cieszymy się biało-brązową tapicerką z ekologicznej skóry, deską rozdzielczą w takim samych kolorach, potężnym systemem nagłośnienia z wieloma głośnikami rozmieszczonymi w całej kabinie oraz eleganckim, klasycznym logo Daf, pisanym małymi literami na tylnej ścianie kabiny Super Space Cab.

— Firma FL Buur wykonała dobrą robotę, mówi Daniel migając jednocześnie do kolegi jadącego z naprzeciwka. Czasem także inni nieznani kierowcy pozdrawiają nas lub pokazują kciuk do góry na widok zestawu Daniela. Nie dziwi to nas, gdyż zestaw mimo białego koloru, zdecydowanie wyróżnia się na drodze, dzięki swojemu wysmakowanemu designowi z niebieskimi dekorami oraz dzięki przemyślanym dodatkom.

— Firmy Sunnerbo Lack, Joha Reklam zajęły się lakierowaniem zestawu, natomiast A-Skylt wykonała loga i dekory, opowiada Daniel podczas naszej drogi do Goeteborga.

Lista dodatków jest długa i trzeba zacząć od spojlera DTM pod zderzakiem wykonanym od podstaw. Listwa ochronna w dolnej części szyby oraz osłona przeciwsłoneczna pochodzą z oferty firmy Convoy Parts. Na dachu Daniel umieścił listwę firmy Lightfix z dodatkowymi reflektorami oraz czterema trąbami, których wnętrze zostało polakierowane na niebiesko. Do tak wspaniałego efektu końcowego przyczynił się także dealer DAF – Nordic Truckcenter oraz firma Diodhuset.

Oś przednia otrzymała wspaniałe felgi Tuna Wheels, a na wszystkich piastach kół Daniel umieścił spinnery, co w połączeniu ze spojlerami międzyosiowymi tworzy bardzo spójny design samochodu i przyczepy. Osłony podwozia są uchylane, a pod nimi umieszczony jest 700-litrowy zbiornik paliwa.

Jednak w zestawie Daniela nie tylko wygląd zewnętrzny jest istotny. Jeszcze ważniejsze jest to, by móc efektywnie przewozić towary dla przemysłu motoryzacyjnego. Dlatego zabudowa podwozia JPGS oraz przyczepa NTM mają otwierane boki…

Cały artykuł przeczytacie z TRAILER Magazine 20/2020
Do ulubionych TRAILER Magazine
Photo by Josh Hild from Pexels