Krótka historia Connect-Trans jako odpowiedź na rosnące potrzeby transportu w Polsce
Oficjalny start platformy Connect-Trans miał miejsce niedawno - w czerwcu 2020 roku - na krótko po tym jak światem wstrząsnęła pierwsza fala pandemii COVID-19. Twórcy platformy od samego początku stawiali na maksymalizację zarobków firm transportowych poprzez geolokalizacyjną redukcję liczby pustych kilometrów oraz wygodny faktoring. Platforma została stworzona w odpowiedzi na zgłaszane przez firmy transportowe problemy rynku, w szczególności zatory płatnicze i fakt, że niemal wszyscy chcieliby przesiąść się z dotychczasowego rozwiązania na nowoczesną, mobilną platformę transportową, która stawia korzyści firm transportowych na pierwszym miejscu.Wsłuchiwanie się w głos przewoźników się opłaciło i na efekt nie trzeba było długo czekać. Założyciele już dziś chwalą się, że każdego dnia w platformie pojawia się około 3500 frachtów o wartości przynajmniej 2000 zł każdy. Minęło niecałe pół roku i choć nadal trwają intensywne prace w zakresie rozwoju technologii, udało się osiągnąć znaczny sukces - Connect-Trans buduje swoją silną pozycję na rynku.
Kilka tysięcy ładunków dziennie to dopiero początek
Zbliżając się do końca 2020 roku w platformie zaczęli pojawiać się spedytorzy. Connect-Trans dynamicznie rozwija sieć transportową opartą o dobrych płatników w celu zapewnienia firmom transportowym jeszcze większego dostępu do ładunków, jak również ułatwień w obsłudze samych zleceń załadunku, transportu i dostawy. Ten naturalny krok w rozwoju to kolejna szansa dla platformy aby pokazać, że współpraca ze spedytorami może być korzystna dla wszystkich stron zaangażowanych w łańcuch logistyczny.Twórcy platformy zapewniają, że obecność największych spedytorów w Connect-Trans w żadnej mierze nie stanowi zagrożenia dla bezpośredniego charakteru platformy. Funkcjonalności geolokalizacji i rozliczeń pomiędzy stronami pozostają dostępne i tylko od nas zależy czy wolimy podjąć ładunek bezpośrednio od firmy załadowczej, czy wejść we współpracę ze spedytorem. Najważniejszym kryterium wyboru partnera pozostaje oferowana stawka, która zawsze jest jawna. W razie wątpliwości os niedawna w Connect-Trans funkcjonuje czat z dyspozytorem, który może powiedzieć więcej o danym ładunku przy jego podejmowaniu.
Czy właśnie teraz następuje migracja najważniejszych firm w transporcie do platformy, na którą nasza branża tak długo czekała? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie choć tempo wzrostu popularności Connect-Trans może stanowić wskazówkę co do roli jaką przyjdzie jej odegrać w niedalekiej przyszłości.
Czy warto już teraz przejść na Connect-Trans?
Connect Trans rozwiązuje odwieczny problem branży transportowej. Dzięki platformie stawki dla przewoźników wreszcie zaczęły rosnąć. Znika konieczność płacenia abonamentu za dostęp do ładunków. Dzięki rozwojowi technologii pojawiło się mnóstwo ułatwień na poziomie bezpośredniego zarządzania transportem. Geolokalizacja dostępna w praktycznie każdym smartfonie z GPSem, a także obsługa płatności za zrealizowane zlecenia transportowe stanowią ekosystem wewnątrz którego każdy przewoźnik ma może podejmować zlecenia bezpośrednio od załadowców i największych spedytorów, licząc przy okazji na szybką i pewną płatność za fracht.Zaawansowana administracja flotą w zakresie pojazdów i kierowców, a także zarządzanie komunikacją w zakresie podejmowania ładunków to tylko dwie z wielu funkcjonalności jakie platforma zapewnia dyspozytorom, aby zredukować czas jaki poświęcają na logistykę i zwiększyć czas poświęcany na maksymalizację zarobków.
Rozbudowana grupa partnerów platformy jak i rosnąca popularność wydają się wskazywać, że warto wziąć pod uwagę przejście na Connect-Trans.
Zostań przewoźnikiem na Connect Trans! Wystarczy przejść na stronę platformy pod tym łączem i zarejestrować się w platformie. Po rejestracji warto dodać kierowców i pojazdy, a także sprawdzić poszczególne funkcjonalności.