REKLAMA

Nie otworzył drzwi do kontroli, sprawne były tylko te od strony pasażera
Utworzona: 2020-07-29

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości było przyczyną zatrzymania kierowcy ciężarówki przez zachodniopomorską Inspekcję Transportu Drogowego.

REKLAMA
Do niecodziennej kontroli doszło w poniedziałek 27 lipca na drodze S3 na drodze pomiędzy Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim. Kierowca ciężarówki jechał zdecydowanie za szybko i to było bezpośrednią przyczyną zatrzymania. Jednak prowadzący nie otworzył drzwi pojazdu. Poinformował inspektorów, że są one niesprawne i zablokowane. Działały natomiast drzwi od strony pasażera, inspektorzy skorzystali zatem z dostępnego „wyjścia awaryjnego”. Kontrola wykazał wiele innych usterek stanu technicznego ciężarówki. Niesprawne były nie tylko drzwi, ale też oświetlenie. Brakowało ważnego badania technicznego ciężarówki. Sam kierowca nie dość, że przekroczył dopuszczalną prędkość, to jechał naruszając normy czasu pracy – nie rejestrował wszystkich swoich aktywności na karcie kierowcy.

W związku z rażącymi naruszeniami stanu technicznego, przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 30 km/h, jak i niewłaściwą obsługą tachografu, prowadzącego ukarano mandatami karnymi, a wobec przewoźnika inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne.

Źródło: GITD
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels