REKLAMA

Pomogą w walce ze skutkami epidemii
Utworzona: 2020-06-28

Flota 30 Volkswagenów Transporter T6 trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju i i wspomagać będzie strażaków w zwalczaniu epidemii COVID-19. Samochody mają napęd na cztery koła i specjalistyczne wyposażenie.

REKLAMA
Są to pojazdy wsparcia w działaniach związanych ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19. Pomagać będą również w zapobieganiu i walce z suszą i zagrożeniami pożarowymi. Umowa bezpłatnego użyczenia aut została zawarta na 6 miesięcy z opcją jej przedłużenia pomiędzy firmą Volkswagen Financial Services a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Każdy pojazd objęty jest pełną obsługą serwisową oraz ubezpieczeniem OC/AC i został wyposażony w kartę paliwową.


Charakterystycznie oznakowane pojazdy pojawią się w każdym województwie, przy czym najwięcej trafi na Mazowsze, Śląsk i południe Polski. To wielozadaniowe Volkswageny Transporter T6 TDI, L2H1 z napędem na cztery koła 4Motion. Każdy z nich może pomieścić 6 osób i ma wyposażenie niezbędne do działań związanych ze zwalczaniem skutków epidemii. Znajdują się w nich m.in. jednorazowe maseczki medyczne, kombinezon zgodny z normą PNEN 14126, rękawiczki nitrylowe, płyny odkażające (wraz z opryskiwaczem), czy płyny do dezynfekcji powierzchni.


Pomagamy w taki sposób, w jaki potrafimy najlepiej – zapewniając mobilność. Współpraca z OSP nie jest przypadkowa. Strażak to zawód od lat cieszący się najwyższym zaufaniem publicznym. Strażacy ochotnicy pełnią bardzo ważną rolę w życiu społeczności lokalnych. Docierają wszędzie – nawet do najmniejszych miejscowości. Ich zadania to nie tylko gaszenie pożarów, ale także walka ze skutkami powodzi, nawałnic i innych klęsk żywiołowych. Dziś oczywiście najważniejsza jest pomoc tym, którzy wciąż odczuwają skutki epidemii
– powiedział Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.
Źródło: Volkswagen Samochody Dostawcze
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels